Reklama

Reklama

Obrona Pistoriusa twierdzi, że może on być bliski samobójstwa

Obrona Oscara Pistoriusa twierdzi, że może on być bliski samobójstwa. Powołuje się przy tym na wyniki badań psychologicznych. Pistorius ma mieć silną depresję, zespół stresu pourazowego i cierpieć po stracie narzeczonej, którą zastrzelił.

Występując przed sądem w Pretorii obrońca Barry Roux powiedział, że w związku ze stanem psychicznym, w jakim jest jego klient, przechodził on terapię i powinien ją kontynuować.

W przeciwnym razie stan Oscara Pistoriusa może się pogorszyć i może wzrosnąć ryzyko popełnienia przez niego samobójstwa.

W poniedziałek sąd w stolicy RPA Pretorii wznowił proces niepełnosprawnego biegacza, oskarżonego o morderstwo swojej dziewczyny Reevy Steenkamp.

Sędziowie wysłuchali wtedy raportu biegłych psychologów. Stwierdzili oni, że Oscar Pistorius nie cierpi na zaburzenia psychiczne i nie może zostać zwolniony z odpowiedzialności karnej za zabicie swojej narzeczonej.

Reklama

Oscar Pistorius twierdzi, że zastrzelił dziewczynę przez pomyłkę, biorąc ją za włamywacza. Według oskarżycieli zamordował ją świadomie.

Biegaczowi grozi za morderstwo kara dożywotniego więzienia. Jeśli zostanie uniewinniony od tego zarzutu, sąd może rozpatrzyć oskarżenie o zabójstwo, za które grozi 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL