Nowe informacje ws. morderstwa rekordzistki świata Agnes Tirop Chebet

Na jaw wyszły nowe ustalenia śledczych odnośnie śmierci utytułowanej biegaczki Agnes Tirop Chebet. Podejrzany o morderstwo został aresztowany w czwartek podczas próby ucieczki. Policja podała więcej szczegółów zdarzenia.

Agnes Tirop Chebet na minionych igrzyskach olimpijskich w Tokio zajęła czwarte miejsce w finale biegu na dystansie 5000 metrów. Wcześniej biegaczka z Kenii ustanowiła kobiecy rekord świata na 10 km.

W środę, 13 października media przekazały szokujące informacje o śmierci 25-latki. Okazało się, że została ona zamordowana w Iten, gdzie mieszkała.

Okazało się, że ciało znalazł ojciec lekkoatletki. Od razu było wiadomo, że chodzi o morderstwo. Tirop Chebet została bowiem zasztyletowana. Jej ciało leżało w łóżku z ranami kłutymi na brzuchu.

Mąż podejrzany o zabójstwo biegaczki

Jak podała kenijska policja głównym podejrzanym jest mąż biegaczki Ibrahim Rotich. Został on aresztowany podczas próby ucieczki i uniknięcia odpowiedzialności za swój czyn. Policja aresztowała podejrzanego tuż po wypadku samochodowym. Jego auto wbiło się w ciężarówkę.

"Podejrzany został aresztowany w czwartek i przebywa na posterunku policji w Changamwe" - oświadczyła kenijska policja.

Od środy świat lekkoatletyki jest wstrząśnięty przedwczesną śmiercią biegaczki. Wspominają ją między innymi rywalki z bieżni, z którymi miała okazję startować lub trenować.