Reklama

Reklama

Niewiarygodny popis Anity Włodarczyk! Pokaz siły Polki

Anita Włodarczyk nie miała sobie równych podczas sobotnich zawodów w rzucie młotem w Nairobi. Polka w swojej najlepszej próbie pokonała granicę 78 metrów. Wśród panów triumfował z najlepszym wynikiem w tym roku Wojciech Nowicki.

Podczas rywalizacji w Nairobi Anita Włodarczyk rozpędzała się z każdym rzutem. Najlepszy wynik uzyskała w trzeciej próbie, posyłając młot na odległość 78,06 m. To najlepszy w tym roku rezultat w Europie i drugi najlepszy na świecie.

Później Polka uzyskała jeszcze 76,94, a czwarty i szósty rzut spaliła.

Fenomenalny występ Anity Włodarczyk w Nairobi

Jest to o tyle imponujące, że - jak wyliczył profil Athletics News - w ubiegłym roku Anita Włodarczyk złamała granicę 78 metrów tylko raz - podczas finału igrzysk olimpijskich w Tokio, gdy sięgała po złoty medal.

Drugą lokatę zajęła w sobotę Janee' Kassanavoid, bijąc swój personalny rekord - 76,82.

Reklama

Polacy zdominowali rywalizację w rzucie młotem. Wśród panów najlepszy był bowiem Wojciech Nowicki. Uzyskał 81,43, co jest najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie. Drugi był Ukrainiec Mychajło Kochan - 77,80, zaś trzecie miejsce zajął Grek Christos Frantzeskakis - 77,19.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy