Reklama

Reklama

Nie żyje polski medalista olimpijski w lekkoatletyce

Polski Związek Lekkiej Atletyki przekazał smutne informacje o śmierci Kazimierza Zimnego. Polski lekkoatleta był zdobywcą brązowego medalu na dystansie 5000 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Rzymie w 1960 roku.

Kariera Kazimierza Zimnego była usłana sukcesami. W jego dorobku znajdują się między innymi brązowy medal z igrzysk olimpijskich na dystansie 5000 metrów z igrzysk olimpijskich w Rzymie oraz dwa srebrne krążki mistrzostw Europy.

Polski lekkoatleta kilka razy sięgał po tytuły mistrza Polski na dystansie 5000 i 1500 m. Cztery raz pobijał rekord kraju na różnych dystansach.

Czytaj też: Niesamowita historia we Francji. Zawodnik zaatakowany tuż przed startem wygrał wyścig

Reklama

Zimny mógł pochwalić się rekordami życiowymi między innymi 13.44.4 na 5000 m i 28.46.0 na dwa razy dłuższym dystansie.

Odszedł w czwartek w wieku 87 lat.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL