Reklama

Reklama

Nie żyje były lekkoatleta Sławomir Majusiak

Były znakomity lekkoatleta, Sławomir Majusiak, nie żyje. Zmarł w tragicznych okolicznościach. Miał 57 lat.

"Sławomir Majusiak nie żyje. Szok i niedowierzanie. Był znanym przedsiębiorcą, ale w przeszłości także świetnym sportowcem, najwybitniejszym lekkoatletą Stali Ostrów. Przeżył 57 lat" - informuje "Kurier Ostrowski".

Były sportowiec po zakończeniu kariery zajął się biznesem. Był między innymi właścicielem "Gazety Ostrowskiej".

Sławomir Majusiak. Tragiczne okoliczności śmierci

Majusiak zginął w niedzielny wieczór. Jak podają lokalne media, spadł z dachu budynku handlowego w Ostrowie. Był właścicielem kamienicy, z której spadł.

"Z uwagi na depresję, w jakiej od dawna znajdował się biegacz (co poświadczyła jego córka), przypuszcza się, iż popełnił samobójstwo, ale nie jest to rzecz potwierdzona" - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Reklama

Zmarły w Ostrowie Wielkopolskim Majusiak urodził się w 1964 roku w Jarocinie. Pierwsze sukcesy sportowe osiągnął już jako junior. W 1983 roku zdobył w Schwechat brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w biegu na 3000 metrów. 

Największe osiągniecie w karierze przyniósł mu rok 1990. Został wówczas w Splicie trzecim zawodnikiem mistrzostw Europy w biegu na 5 000 metrów. Osiągnął wówczas czas 13:22.92, który do dziś jest drugim rezultatem w historii polskiej lekkoatletyki. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach - tak na stadionie jak i na trasach przełajowych. Reprezentant kraju w pucharze Europy. Tradycje sportowe kontynuowała Jego córka - Julia Dutkiewicz, medalistka mistrzostw Polski w skoku wzwyż - przypomina Polski Związek Lekkiej Atletyki.

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy