Reklama

Reklama

Nagła decyzja polskiego mistrza świata! "Może jestem wariatem"

Paweł Wojciechowski - mistrz świata w skoku o tyczce z 2011 roku - nie wystartuje na tegorocznych mistrzostwach Europy, które rozpoczynają się już za kilka dni. Polak z powodu bólu pleców postanowił przedwcześnie zakończyć sezon letni.

- Z bólem serca a w zasadzie pleców muszę zakończyć sezon letni. Nie ukrywam, że wraz z trenerem liczyliśmy, że po starcie w Grecji, gdzie moje skoki wyglądały już w miarę przyzwoicie, sezon potoczył się zupełnie inaczej. Późniejszy brak startów oraz kolejne kiepskie występy potwierdziły tylko, że trzeba odpuścić sezon i najzwyczajniej odpocząć, zacząć przygotowania pełnym cyklem treningowym i przygotować się do sezonu halowego - napisał Paweł Wojciechowski w poście opublikowanym na Instagramie.

Od prawie 11 lat mojej kariery sportowej nie miałem dłuższej przerwy w sporcie niż 2 tygodnie, nie licząc oczywiście jakiś poważnych kontuzji, więc całkiem szczerze ... potrzebuję resetu. Broni jeszcze nie zawieszam choć ciężko z dołka wspiąć się na szczyt. Wiadomo zrozumieją tylko Ci którzy mieli kiedyś podobna sytuacje. Może jestem wariatem, że ciągle mi się chce a hejt mnie nie demotywuje. Do zobaczenia - dodał.

Reklama

Lekkoatletyczne ME w Monachium bez Pawła Wojciechowskiego

Tegoroczne lekkoatletyczne ME odbędą się w Monachium. Impreza rozpocznie się 15 sierpnia i zakończy się 6 dni później.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL