Reklama

Reklama

MŚ w sztafetach. 350 wolontariuszy będzie potrzebnych na Stadionie Śląskim

Około 350 wolontariuszy będzie pomagało przy organizacji mistrzostw świata sztafet, które zostaną rozegrane na Stadionie Śląskim 1-2 maja. Rekrutacja chętnych ruszyła w czwartek.

Wolontariusze będą potrzebni nie tylko na chorzowskiej arenie, ale także na lotniskach i w hotelach.

"Poszukujemy osób powyżej 16 roku życia. Rekrutacja potrwa do 21 lutego, a 24 kwietnia wybrani będą musieli przejść obowiązkowe szkolenie na Stadionie Śląskim. Od kandydatów oczekujemy m.in. znajomości języków obcych czy doświadczenia w wolontariacie. 

W specjalnym formularzu należy też opisać, dlaczego chce się współtworzyć sztafetowe mistrzostwa świata" - wyjaśnił Maciej Jałoszyński z biura prasowego imprezy.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

MŚ w sztafetach zostaną rozegrane po raz piąty. Wcześniej trzykrotnie gospodarzem były Bahamy, a ostatnio Jokohama. W Japonii sztafeta Polek trenera Aleksandra Matusińskiego wygrała rywalizację na dystansie 4x400 m. W Chorzowie biało-czerwone będą bronić tytułu.

Obchodzący w tym roku 65-lecie Stadion Śląski może pomieścić ponad 54 tysiące kibiców. W sierpniu 2020 zyskał miano Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego, odbywają się tam prestiżowe zawody, jak Memoriał Janusza Kusocińskiego i Memoriał Kamili Skolimowskiej.

29-30 maja w tym samym miejscu rozegrane zostaną drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama