Reklama

Reklama

MŚ w biegu na orientację: cztery medale Szwajcarki Simone Niggli

Szwajcarka Simone Niggli była gwiazdą zakończonych w fińskim Vuokatti mistrzostw świata w biegu na orientację. Triumfowała w sprincie, na średnim i długim dystansie, a w sztafecie zajęła z koleżankami 3. miejsce.

Najlepiej z Polaków spisał się Wojciech Kowalski (WKS Śląsk Wrocław), który był 32. w sprincie.

Reklama

Innym multimedalistą 30.czempionatu został Francuz Thierry Guergiou, zwycięzca rywalizacji w biegu długim i drugi na średnim dystansie.

W ostatniej konkurencji - rywalizacji sztafet, Polki biegnące w składzie: Daria Lajn, Maria Pabich (obie UKS Azymut Pabianice) i Paulina Faron (WKS Wawel Kraków) uplasowały się w stawce 26 sklasyfikowanych na 17. miejscu. Triumfowały Norweżki przed Finkami i Szwajcarkami.

Mateusz Wensław (UKS Azymut 45 Gdynia), Wojciech Dwojak i Wojciech Kowalski (obaj WKS Śląsk Wrocław) ukończyli bieg na 23. miejscu w gronie 32 sztafet.

Medaliści i lokaty Polaków:

kobiety

sprint (3430 m)

1. Simone Niggli (Szwajcaria)       14.10,6

2. Annika Billstam (Szwecja)        14.18,7

3. Vanla Niemi (Finlandia)          14.48,5

..

33. Paulina Faron (Polska/WKS Wawel Kraków) 16.57,5

średni (5060 m)

1. Niggli                           35.25

2. Tove Alexandersson (Szwecja)     37.10

3. Merja Rantanen (Finlandia)       37.59

..

34. Faron                           47.24

długi (13 950 m)

1. Niggli                         1:20.02

2. Alexandersson                  1:23.01

3. Lena Eliasson (Szwecja)        1:23,08

...

3. Daria Lajn (Polska/UKS Azymut Pabianice)  1:50.19

sztafety

1. Norwegia       1:37.53

2. Finlandia      1:39.07

3. Szwajcaria     1:43.44

...

17. Polska         2:10.31

mężczyźni

sprint  (3920 m)

1. Marten  Bostroem (Finlandia)     14.19,6

2. Scott Fraser (W.Brytania)        14.36,7

3. Jonas Leandersson (Szwecja)      14.37,8

...

32. Wojciech Kowalski (Polska/WKS Śląsk Wrocław) 16.00,8

średni (6310 m)

1. Leonid Nowikow (Rosja)           37.45

2. Thierry Gueorgiou (Francja)      37.54

3. Gustaw Bergaman (Szwecja)        38.21

...

41. Mateusz Wensław (Polska/UKS Azymut 45 Gdynia) 48.24

długi (19 780 m)

1. Gueorgiou                      1:41.39

2. Jani Lakanen (Finlandia)       1:42.57

3. Edgars Bertuks (Łotwa)         1:43.29

...

43. Wensław                       2:07.02

sztafety

1. Rosja       1:41.47

2. Szwecja     1:42.37

3. Ukraina     1:42.55

...

23. Polska     2.10.55

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje