Reklama

Reklama

MP w lekkiej atletyce: 11. tytuł Ziółkowskiego

Słoneczna pogoda, ciepło, a chwilami nawet gorąco, piknikowa atmosfera na przepełnionych trybunach stadionu im. Wiesława Maniaka w Szczecinie i zaledwie kilka znaczących wyników, uzyskanych dzięki sprzyjającemu wiatrowi - tak można podsumować trzydniowe 84. Mistrzostwa Polski z udziałem pół tysiąca lekkoatletów ze stu klubów.

Podopieczny trenera Andrzeja Radiuka Artur Noga (KS Warszawianka) jest jedyną osobą, której udało się uzyskać wynik lepszy (o osiem setnych sekundy) od minimum olimpijskiego. Mistrz świata juniorów z Pekinu (2006) i młodzieżowy mistrz Europy 2007 pokonał 10 płotków na dystansie 110 metrów w 13,47.

Mniej szczęścia miała goniąca po Europie za minimum jego klubowa koleżanka Lidia Chojecka. W sobotę po godzinie 22 wystartowała w Madrycie w biegu na 1500 m, zajmując dziesiąte miejsce rezultatem 4.11,24 (minimum 4.07,00). W niedzielę o świcie odbyła lot do Berlina, skąd samochodem dojechała do Szczecina, by znów pokonywać 1500 m. Dwukrotna halowa mistrzyni Europy 2007 pogoń zakończyła na piątym miejscu czasem 4.20,37.

Reklama

Na tym samym dystansie ponad dwa tysiące widzów rozgrzał pojedynek "ich reprezentanta" Marcina Lewandowskiego (UKL Ósemka Police) z Pawłem Czapiewskim (LKS Lubusz Słubice). W takiej to kolejności minęli metę, choć "na oko" wydawało się że jednocześnie, gdyż różnica wynosiła zaledwie dwie setne sekundy.

W sobotę publiczność kibicowała w konkursie skoku o tyczce swej pupilce Monice Pyrek (MKL Szczecin), która po raz dziewiąty zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. W niedzielę nie mniejszy doping miał jej klubowy kolega Przemysław Czerwiński i także stanął na najwyższym stopniu podium. W sierpniu ubiegłego roku, podczas treningu technicznego przed startem w mistrzostwach świata w Osace, zamiast na materace - spadł do dołka, doznając złamania ręki.

Konkurs "minimalistów" skoku wzwyż mężczyzn, jednej z wiodących jeszcze nie tak dawno w polskiej lekkoatletyce konkurencji, można skwitować tylko słowami "odbył się" i nie podawać kompromitujących wysokości na juniorskim poziomie (średnia 11 zawodników - 2,13). Natomiast należy pochwalić dziennikarza "Dziennika" Rafała Kazimierczaka (RKS Skra Warszawa) za krzewienie idei olimpizmu barona Pierre'a de Coubertina. Ojciec nowożytnego ruchu olimpijskiego twierdził, że liczy się przede wszystkim udział w zawodach, a nie wynik.

"Nie sztuką jest skakać wysoko jak się trenuje, a w miarę wysoko jak się w ogóle nie trenuje" - powiedział wicemistrz Polski z 2000 roku Kazimierczak. Wówczas, w Krakowie, uległ dopiero po dogrywce wicemistrzowi igrzysk z Atlanty i dwukrotnemu wicemistrzowi świata Arturowi Partyce, który w Szczecinie... komentował przebieg konkursu.

Wyniki trzeciego dnia zawodów:

młot mężczyzn

1. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 77,66

2. Maciej Małyszko (KKL Kielce) 72,62

3. Michał Wiercioch (AZS AWF Gorzów) 64,68

4. Dominik Szewczyk (KKL Kielce) 64,40

5. Mariusz Walczak (KS Orzeł Warszawa) 61,54

6. Bartłomiej Molenda (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 59,12

trójskok kobiet

1. Liliana Zagacka (LKLA Krokus Astroma Leszno) 13,74

2. Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka) 13,66

3. Aneta Sadach (KB Geotermia Uniejów) 13,63

4. Aleksandra Fila (MKS Start Lublin) 12,97

5. Sandra Chukwu (MKL Szczecin) 12,91

6. Magdalena Bachmatiuk (PLKS Gwda Piła) 12,77

200 m kobiet

1. Ewelina Klocek (WKS Śląsk Wrocław) 23,38

2. Marta Jeschke (SKLA Sopot) 23,50

3. Grażyna Prokopek - Janacek (AZS AWF Warszawa) 23,57

4. Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 23,96

5. Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 24,18

6. Izabela Kostruba (KS Agros Zamość) 24,24

200 m mężczyzn

1. Marcin Jędrusiński (WKS Śląsk Wrocław) 20,84

2. Marcin Urbaś (AZS Poznań) 20,95

3. Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok) 21,08

4. Kamil Masztak (AZS AWF Warszawa) 21,21

5. Daniel Kossowski (RTLT ZTE Radom) 21,33

6. Robert Kubaczyk (AZS Poznań) 21,40

dysk mężczyzn

1. Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 65,29

2. Konrad Szuster (AZS AWF Warszawa) 62,34

3. Olgierd Stański (AZS AWF Biała Podlaska) 60,68

4. Andrzej Krawczyk (AZS AWF Warszawa) 57,50

5. Robert Urbanek (MKLA Łęczyca) 56,36

6. Bartosz Ratajczak (AZS Poznań) 55,27

wzwyż mężczyzn

1. Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) 2,22

2. Michał Bieniek (AZS AWF Wrocław) 2,18

3. Piotr Śleboda (GKS Olimpia Grudziądz) 2,18

4. Marcin Glaubert (MKS Truso Elbląg) 2,18

5. Wojciech Sibiga (RKS Skra Warszawa) 2,18

6. Łukasz Zawiła (AZS AWF Kraków) 2,10

100 m ppł

1. Aurealia Trywiańska - Kollasch (AZS AWF Warszawa) 12,91

2. Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa) 13,11

3. Kaja Tokarska (AZS AWF Warszawa) 13,42

4. Monika Nabiałek (AZS AWF Wrocław) 13,73

5. Dominika Ligarska (AZS AWF Warszawa) 14,06

6. Katarzyna Janecka (AZS AWF Kraków) 14,14

110 m ppł

1. Artur Noga (KS Warszawianka) 13,47

2. Mariusz Kubaszewski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 13,88

3. Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 13,91

4. Maciej Giza (AZS AWF Kraków) 14,28

5. Rafał Staniszewski (AZS AWF Kraków) 14,31

6. Maciej Wojtkowski (AZS AWF Warszawa) 14,43

1500 m kobiet

1. Sylwia Ejdys (AZS AWF Wrocław) 4.15,56

2. Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) 4.16,29

3. Anna Jakubczak (KS Agros Zamość) 4.17,72

4. Anna Rostkowska (KS Athletics Jakać Młoda) 4.18,45

5. Lidia Chojecka (KS Warszawianka) 4.20,37

6. Aleksandra Jakubczak (KS Agros Zamość) 4.20,79

1500 mężczyzn

1. Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police) 3.44,94

2. Paweł Czapiewski (LKS Lubusz Słubice) 3.44,96

3. Bartosz Nowicki (MKL Szczecin) 3.45,60

4. Tomasz Osmulski (RKS Łódź) 3.47,25

5. Kamil Murzyn (KS Cracovia Kraków) 3.47,54

6. Radosław Kłeczek (WKS Śląsk Wrocław) 3.48,41

3000 m przez przeszkody kobiet

1. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) 9.53,93

2. Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo) 10.24,51

3. Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) 10.26,80

4. Mariola Konowalska (CKS Budowlani Częstochowa) 10.27,56

5. Anna Wojna (ULKS Lipinki) 10.32,23

6. Agata Dróżdż (KKL Kielce) 10.44,23

3000 m przez przeszkody mężczyzn

1. Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) 8.25,72

2. Marcin Chabowski (KS Wejher Wejherowo) 8.25,90

3. Rafał Snochowski (LKS Omega Kleszczów) 8.30,63

4. Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) 8.37,53

5. Łukasz Parszczyński (MKS Polonia Warszawa) 8.44,03

6. Jakub Wiśniewski (KS Warszawianka) 8.46,27

4x400 m kobiet

1. AZS AWF Warszawa 3.38,07

2. AZS AWF Warszawa II 3.39,07

3. AZS AWF Kraków 3.59,38

wystartowały tylko trzy sztafety

4x400 m mężczyzn

1. AZS UWM Olsztyn 3.09,69

2. AZS AWF Warszawa 3.09,82

3. AZS Łódź 3.11,66

4. AZS AWF Gorzów 3.12,11

5. WKS Śląsk Wrocław 3.12,16

6. AZS AWFiS Gdańsk 3.12,80

tyczka mężczyzn

1. Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin) 5,60

2. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,50

3. Adam Kolasa (KB Sporting Międzyzdroje) 5,50

4. Mateusz Didenkow (KL Gdynia) 5,30

5. Łukasz Jurga (AZS AWFiS Gdańsk) 5,00

6. Błażej Ziętek (MKL Szczecin) 4,80

dysk kobiet

1. Joanna Wiśniewska (WKS Gwardia Warszawa) 61,26

2. Agnieszka Jarmużek (AZS AWF Biała Podlaska) 58,92

3. Żaneta Glanc (AZS Poznań) 58,02

4. Marzena Wysocka (AZS AWF Biała Podlaska) 54,11

5. Katarzyna Jaworowska (AZS AWF Warszawa) 51,33

6. Marta Jaworowska (AZS AWF Warszawa) 49,65

trójskok mężczyzn

1. Paweł Kruhlik (AZS AWF Wrocław) 16,19

2. Jacek Kazimierowski (BKS Bydgoszcz) 16,17

3. Matuesz Parlicki (AZS AWF Katowice) 15,95

4. Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) 15,91

5. Mateusz Kustra (AZS AWF Wrocław) 15,70

6. Robert Michniewski (BKS Bydgoszcz) 15,64

Dowiedz się więcej na temat: Szczecin | Kielce | robert | biała podlaska | Zamość | kamil | biała | Łukasz | AWF Kraków | Śląsk | Wrocław | Warszawa | AWF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy