Reklama

Reklama

MP w biegu na 5 km - Szost i Nowakowska najszybsi

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) i Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) zwyciężyli w otwartych mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 km. Trasę na warszawskim Ursynowie, który świętuje swe 35-lecie, pokonało ponad 1200 osób.

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) i Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) zwyciężyli w otwartych mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 km. Trasę na warszawskim Ursynowie, który świętuje swe 35-lecie, pokonało ponad 1200 osób.

W gronie kobiet na drugiej pozycji uplasowała się Karolina Jarzyńska. Zawodniczka klubu Piętka Katowice tydzień temu zdobyła w Bielsku-Białej srebrny medal mistrzostw kraju na dystansie 10 km. Ona i Szost uzyskali już wcześniej od PZLA nominację na igrzyska olimpijskie w biegu maratońskim.
Po raz pierwszy w historii sobotnie zawody miały status formuły otwartej. Prezes PZLA Jerzy Skucha zaznaczył, że trudno sobie wyobrazić, aby w konkurencjach technicznych mistrzostwa były dostępne dla wszystkich.
- Natomiast nie ma przeszkód, aby takową zastosować w biegach ulicznych. Generalnie w mistrzostwach kraju mogą startować zawodnicy mający licencję PZLA. Po raz pierwszy nie było takiego wymogu w przypadku biegu na dystansie 5 km - podkreślił.
Wielce uradowany był 50-letni niewidomy Marian Woźniak z Warszawy. "Myślałem, że nikt nie będzie chciał być moim przewodnikiem, a jednak zgłosił się Janusz Bukowski. Moim marzeniem był start w biegu ulicznym. Dziś się ono spełniło i to jeszcze w bardzo dobrym jak dla mnie czasie 29 minut" - cieszył się na mecie.
- Mogłem być w czołowej grupie, bo forma jest, ale nie żałuję tej decyzji. Jeśli przyczyniłem się do spełnienia marzenia niewidomego zawodnika, tym większa jest moja satysfakcja - dodał Bukowski (Gazownia Warszawska).

Wyniki otwartych mistrzostw Polski w biegu na 5 km:


mężczyźni
1. Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań)         13.59
2. Jakub Nowak (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)  14.08
3. Artur Kern (MKS Unia Hrubieszów)           14.10
4. Michał Bernardelli (KS Warszawianka)       14.18
5. Michał Smalec (KS Podlasie Białystok)      14.19
6. Artur Olejarz (ZLKL Zielona Góra)          14.26
7. Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań)     14.43
8. Błażej Brzeziński (MUKS Bydgoszcz)         14.44
kobiety
1. Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) 15.50
2. Karolina Jarzyńska (KS Piętka Katowice)         15.52
3. Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław)              16.21
4. Aleksandra Jakubczak (Agros Zamość)             16.48
5. Aleksandra Gierat (GLKS Świdnica)               17.06
6. Ewa Kalarus (KLA Zabiegani Częstochowa)         18.40

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy