Reklama

Reklama

MP w biegach przełajowych: kluby z Lublina i Łomży najlepsze

AZS UMCS Lublin w kategorii kobiet oraz LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża wśród mężczyzn zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji klubów 86. mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które z udziałem 180 zawodników odbyły się w Parku Jordana w Krakowie.

Zawody były kwalifikacjami do 21. mistrzostw Europy w bułgarskim Samokowie (14 grudnia) oraz 41. mistrzostw świata w chińskim Guiyangu (28 marca).

Reklama

Kolejna edycja mistrzostw Polski w biegach przełajowych (w kategoriach seniorów, juniorów i juniorów młodszych) odbędzie 21 i 22 marca w Iławie. Młodzieżowcy o medale powalczą dopiero w listopadzie przyszłego roku.

Medaliści 86. mistrzostw Polski w biegach przełajowych:

  seniorki - 4 km

1. Mariola Ślusarczyk (UKS Victoria Józefów)  13.17

2. Urszula Nęcka (MKS MOS Płomień Sosnowiec)  13.20

3. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)    13.25

  seniorki - 8 km

1. Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek)  26.13

2. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)  26.35

3. Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin)      27.46

  młodzież U23 - 6 km

1. Paula Kopciewska (KS Podlasie Białystok)   20.28

2. Katarzyna Rutkowska (KS Podlasie Białystok) 20.39

3. Emilia Kondeja (UKS Victoria Józefów)      21.04

  juniorki - 4 km

1. Weronika Pyzik (LKS Znicz Biłgoraj)        13.43

2. Sylwia Ślęzak (CKS Budowlani Częstochowa)  13.55

3. Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia)          14.08

  seniorzy - 4 km

1. Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)         11.11

2. Artur Olejarz (MKL Szczecin)                   11.15

3. Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 11.34

  seniorzy - 10 km

1. Krzysztof Gosiewski (LKS Ostromecko)           29.29

2. Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 29.44

3. Jakub Nowak (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)      29.47

  młodzież U23 - 8 km

1. Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) 23.28

2. Andrzej Rogiewicz (LKS Zantyr Sztum)   23.38

3. Maciej Nitka (RKS Łódź)                23.46

  juniorzy - 6 km

1. Kamil Linka (KS Gwardia Piła)          17.42

2. Damian Sator (KS Słoneczko Busko Zdrój) 17.53

3. Zbigniew Jost (KKL Rodło Kwidzyn)      17.56

  klasyfikacja klubów

  kobiety

1. AZS UMCS Lublin             17 pkt

2. AZS AWF Kraków              17

3. KS Podlasie Białystok       19

4. WKS Wawel Kraków            24

5. WKB Meta Lubliniec          28

6. MLUKS Tarnów                30

  mężczyźni

1. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża  8

2. MKL Szczecin                12

3. CKS Budowlani Częstochowa   25

4. LKB im. Braci Petk Lębork   33

5. TL ROW Rybnik               33

6. GKS Wilga Garwolin          44

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje