Reklama

Reklama

Mo Farah zapewnia: Nigdy nie korzystałem z dopingu

​Mistrz olimpijski z Londynu w biegach na 5000 i 10 000 m Brytyjczyk Mo Farah zdementował na Facebooku doniesienia dziennika "Daily Mail", że celowo dwa razy unikał testów na obecność narkotyków. - Nigdy nie korzystałem i nie będę korzystał z dopingu - oświadczył.

Farah usprawiedliwił swą nieobecność na testach wykrywających w organizmie ślady narkotyków w latach 2010 i 2011.

- Faktycznie nie stawiłem się na dwóch jedynych w mojej karierze badaniach. Dokładnie wyjaśniłem absencję i moje słowa znalazły zrozumienie wśród działaczy - podkreślił Farah.

Gazeta zacytowała maila wysłanego do lekkoatlety przez trenera Alberto Salazara, który napisał, że "jeżeli unikniesz trzeciego testu, możesz być zawieszony".

Zgodnie z przepisami WADA, trzy takie przypadki w okresie dwunastu miesięcy uznaje się za naruszenie regulacji antydopingowych i skutkuje dwuletnią dyskwalifikacją.

Reklama

Od pewnego czasu w mediach pojawia się nazwisko Faraha w kontekście dopingu. Salazar oraz Amerykanin Galen Rupp, który w Londynie wywalczył w biegu na 10 000 m drugie miejsce za Farahem i siódme na 5000 m podejrzewani są o złamanie przepisów antydopingowych, od kiedy stacja BBC wyemitowała dokumentalny program na ten temat. W materiale nie oskarżyła jednak o nic dwukrotnego złotego medalisty z Londynu. Istnieje podejrzenie, że trener podawał testosteron Ruppowi kiedy ten miał 16 lat.

Urodzony w Somalii 32-letni Farah (ojciec Brytyjczyk, matka Somalijka) jeszcze nie podjął decyzji, czy w sierpniowych mistrzostwach świata w Pekinie wystartuje na dwóch dystansach. Wszystko zależy od tego, w jakiej będzie dyspozycji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje