Reklama

Reklama

Mo Farah pobiegnie na bieżni na igrzyskach w Tokio

Jeden z najlepszych biegaczy długodystansowych świata ogłosił, że zamierza wystartować na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brytyjski lekkoatleta powalczy o medal na bieżni na dystansie 10 000 metrów.

W piątek brytyjski lekkoatleta ogłosił fanom, że zamierza wystartować w biegu na 10 000 metrów podczas igrzysk olimpijskich.

Reklama

- Powrót na bieżnię! Na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio skupię się na 10 000 metrów - napisał utytułowany biegacz na Twitterze.

Mo Farah powróci na tartan trzy lata po mistrzostwach świata w 2017 roku, kiedy zdobył złoty krążek na tym samym dystansie, na którym zamierza ścigać się w Japonii. Z tych samych mistrzostw przywiózł też srebro z biegu na 5 000 metrów.

Brytyjczyk znany jest przede wszystkim z rekordu Europy w maratonie. W 2018 roku przebiegł go w czasie 2:5:11. Jest właścicielem najlepszych wyników w Europie między innymi na 5 000 metrów na hali.

W Tokio zapewne zamierza zaatakować swój rekord Europy, który na tym dystansie wyśrubował na 26:46,57.

W jego dorobku są cztery złote medale olimpijskie, sześć złotych i dwa srebrne krążki z mistrzostw świata oraz pięć tytułów mistrzowskich i jeden wicemistrzowski z mistrzostw Starego Kontynentu.

AB


Dowiedz się więcej na temat: Mo Farah | Tokio 2020 | igrzyska olimpijskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje