Mityng w Ostrawie. Borkowski czwarty, najlepszy wynik sezonu Maksa Burgina

Mateusz Borkowski z czasem 1:45.74 zajął piąte miejsce i był najlepszy z trójki reprezentantów Polski w finale biegu na 800 m podczas mityngu w Ostrawie. Wygrał niespełna 19-letni Brytyjczyk Max Burgin, który wynikiem 1:44.14 osiągnął najlepszy w tym roku rezultat na świecie.

Rywalizacja toczyła się w doborowej obsadzie, na starcie nie zabrakło znanych rywali naszych zawodników.

Najlepiej taktycznie bieg rozegrał Borkowski. Halowy wicemistrz Europy osiągnął swój najlepszy wynik w tym sezonie, ale to wystarczyło "tylko" do zajęcia czwartego miejsca.

W swoim stylu, okupując ostatnią pozycję przez pierwsze okrążenie, biegł Patryk Dobek. Nasz sensacyjny halowy mistrz Europy tym razem nie miał tak piorunującego finiszu, zabrakło mu "paliwa" i nie był w stanie przedrzeć się na wyższą lokatę. Ostatecznie "wykręcił" rekord życiowy (1:45.88) i był piąty.

Rozczarował najbardziej utytułowany i doświadczony Adam Kszczot, który uplasował się dopiero na 10. miejscu (1:47.49).