Reklama

Reklama

Mityng w Opolu: Uchow skoczył wzwyż 2,37 m

Wicemistrz Europy z Barcelony Iwan Uchow wynikiem 2,37 m zwyciężył w konkursie skoku wzwyż w lekkoatletycznym mityngu w Opolu. Jest to najlepszy wynik na świecie w tym sezonie. Najlepszy z Polaków Piotr Śleboda osiągnął 2,24.

Od początku zawodów widać było, że Rosjanin przyjechał do Opola, gdzie w 2010 roku skoczył 2,36 m, w doskonałej formie.

Reklama

Spośród trzynastu zawodników, którzy stanęli do rywalizacji, walkę o najwyższe podium stoczyło trzech: tegoroczny brązowy medalista halowych mistrzostw świata ze Stambułu Uchow, brązowy medalista igrzysk w Atenach, rekordzista Czech Jaroslav Baba i reprezentant Polski Piotr Śleboda. Wszyscy trzej atakowali wysokość 2,28, ale pokonał ją tylko Rosjanin.

Nie miał problemów również z kolejnymi próbami na 2,34 i 2,37. Poprzeczka zawieszona na 2,41 (rekord Rosji) była już jednak za wysoko.

"Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku, jestem z niego bardzo zadowolony. Wysokość 2,41 zostawiam sobie na igrzyska w Londynie. Do Opola przyjadę również za rok" - zapowiedział zwycięzca konkursu.

Na szóstym miejscu został sklasyfikowany brązowy medalista mistrzostw świata z Berlina Sylwester Bednarek. W środę uzyskał 2,20, ale był to jego pierwszy start po 22 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją kolana.

Wśród pań wygrała wieloboistka, zawodniczka WKS Śląsk Wrocław Izabela Mikołajczyk. W Opolskim Festiwalu Skoków o pięć cm poprawiła rekord życiowy - 1,92 (minimum PZLA na olimpiadę wynosi 1,95).

"Przed przyjazdem na mityng mój trener powiedział mi, że jestem w stanie pokonać tę wysokość. Uwierzyłam mu i dlatego się udało. Zaczynałam spokojnie, od 1,74 m, bo lubię zrobić większą przerwę między skokami" - powiedziała Mikołajczyk.

Wyniki:

   kobiety

1. Izabela Mikołajczyk (WSK Śląsk Wrocław) 1,92 m

2. Kamila Stepaniuk (KS Podlasie Białystok) 1,89

3. Wiktoria Dobryńska (Ukraina)             1,86

   mężczyźni

1. Iwan Uchow (Rosja)                2,37

2. Jaroslav Baba (Czechy)            2,24

3. Piotr Śleboda (Olimpia Grudziądz) 2,24

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje