Reklama

Reklama

Mityng w Lucernie: Jóźwik szósta na 800 m, Andrejczyk ósma w rzucie oszczepem

Joanna Jóźwik przebiegła 800 m w czasie 2.02,60 i zajęła szóste miejsce w lekkoatletycznym mityngu w Lucernie. Finalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro tak dobrego wyniku nie miała od 2017 roku. We wtorek w Szwajcarii triumfowała Sarah McDonald - 2.00,84.

Jóźwik wraca do rywalizacji po ponadrocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją biodra. W tym czasie wiele zmieniło się w jej życiu. Ma nowego trenera, inny klub i sposób przygotowania. Ten sezon ma być dla niej przygotowaniem do przyszłorocznych igrzysk, ale zawodniczka AZS-u AWF-u Katowice czuje się na tyle dobrze, że marzy o minimum na mistrzostwa świata w Dausze.

We wtorek wyraźnie brakowało jej siły na końcowych metrach. Wcześniej właśnie to był jej atut. Jeszcze na 100 m do mety biegła w czołowej trójce, ale później rywalki ją wyprzedziły.

Reklama

W Lucernie w rzucie oszczepem startowała także Maria Andrejczyk, która jest w bardzo podobnej sytuacji do Jóźwik. Również wraca do rywalizacji po poważnym urazie - operacji barku. We wtorek zajęła ósmą lokatę wynikiem 54,76.

Wygrała Australijka Kelsey-Lee Barber - 67,70. To drugi najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL