Reklama

Reklama

Mityng w Kielcach. Marcin Krukowski rzucił oszczepem 82,85 m

​Marcin Krukowski (Warszawianka) wygrał konkurs rzutu oszczepem podczas mityngu lekkoatletycznego w Kielcach. Rekordzista Polski w tej konkurencji uzyskał w sobotę 82,85 m.

Konkurs rzutu oszczepem był najciekawszą konkurencją zawodów, które w sobotę odbyły się na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach. Faworyt nie zawiódł. Krukowski w swojej najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 82,85 m. Mimo zwycięstwa zawodnik Warszawianki nie był zadowolony ze swojego występu.

- Byłem przygotowany na lepszy wynik. Myślałem, że już w tych pierwszych zawodach zbliżę się do rekordu Polski (88,09 - PAP). Niestety, na przeszkodzie stanęła pogoda, bo nasz start z powodu opadów deszczu opóźnił się o dwie godziny - podkreślił Krukowski.

Reklama

Z innych wyników warto odnotować rezultat, jaki osiągnął w biegu na 300 m Jakub Sobura-Durma. Zawodnik KKL Kielce przebiegł ten dystans w czasie 34,44 s, poprawiając rekord województwa świętokrzyskiego. Poprzedni należał do świetnego przed laty sprintera Marcina Urbasia, który w 2006 roku uzyskał wynik o 2,57 s gorszy.

W zawodach rozpoczynających rywalizację lekkoatletyczną na obiektach otwartych wzięło udział 150 zawodników. - Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy w końcu rozpocząć sezon. Pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja, a także wyniki, które po tak długiej przerwie były naprawdę niezłe - powiedział prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki Wiesław Rożej.

Autor: Janusz Majewski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL