Reklama

Reklama

Mityng w Kielcach. Kopron lepsza od Furmanek w rzucie młotem

Brązowa medalistka mistrzostw świata 2017 w rzucie młotem Malwina Kopron wygrała wynikiem 71,88 mityng w Kielcach. Druga była Katarzyna Furmanek - 67,75. W pchnięciu kulą triumfował Jakub Szyszkowski - 19,88, a w rzucie oszczepem Mateusz Kwaśniewski - 73,39.

Kopron tym startem rozpoczęła sezon 2020, ale już wcześniej zapowiadała, że nie wie, jak on się potoczy, a forma także dla niej jest zagadką. Głównie dlatego, że wiosną - już w trakcie pandemii - musiała poddać się zabiegowi. Przeszła także na dietę i sporo schudła.

Reklama

W rywalizacji kulomiotek najlepsza okazała się Maja Ślepowrońska - 16,34, a wśród oszczepniczek mistrzyni świata juniorek 2016 Klaudia Regin (bardziej znana jako Maruszewska) - 52,98.

W Kielcach miały startować także Maria Andrejczyk i Marcelina Witek, ale obie zawodniczki przebywały w ostatnich dniach na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie, gdzie u jednej ze sprinterek stwierdzono koronawirusa. W związku z tym oszczepniczki zrezygnowały z wyjazdu do Kielc.

Dowiedz się więcej na temat: Malwina Kopron

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje