Reklama

Reklama

Mityng w Ingolstadt: Mohr uzyskał 5,91 w skoku o tyczce

Niemiec Malte Mohr skoczył o tyczce 5,91 w mityngu lekkoatletycznym w Ingolstadt. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie; poprzedni należał do Francuza Renauda Lavillenie i był gorszy o centymetr.

Trenujący na co dzień w TV Wattenscheid 26-letni Mohr rozpoczął konkurs od 5,43. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości w drugiej próbie. Także za drugim razem uporał się z 5,63, zaś 5,73 przeskoczył w pierwszym podejściu. W drugim skoku osiągnął 5,91, zaś bez powodzenia atakował 6,01, czyli rekord kraju.

Rówieśnik Niemca Lavillenie przed miesiącem uzyskał 5,90 w Ostrawie. Z kolei kilka dni temu we francuskim Angers skoczył pięć centymetrów mniej.

Najlepszy z Polaków Łukasz Michalski na tegorocznej liście IAAF jest 15. - 5,72 w Bydgoszczy na początku czerwca. Tym rezultatem czwarty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata w Daegu zapewnił sobie start w londyńskich igrzyskach

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama