Reklama

Reklama

Mityng w Auckland. Tomas Walsh pchnął kulę na odległość 22,67 m

Halowy mistrz świata Nowozelandczyk Tomas Walsh pchnął kulę na odległość 22,67 m i wygrał zawody w Auckland. W historii tylko pięciu lekkoatletów osiągnęło lepszy rezultat. Drugi w niedzielę był Amerykanin Ryan Whiting - 20,99, a trzeci Konrad Bukowiecki - 20,75.

Wynik Walsha jest rekordem Oceanii. Po raz ostatni tak daleko pchnął w 2003 roku Amerykanin Kevin Toth. Rekord globu należy od 1990 roku do reprezentanta USA Randyego Barnesa i wynosi 23,02.

Trzy tygodnie temu Walsh został halowym mistrzem świata. Niespełna tydzień później zaprosił swoich kolegów z koła do Nowej Zelandii, gdzie chciał przybliżyć kibicom pchnięcie kulą. Zorganizował trzy mityngi - w Timaru, Christchurch i właśnie w Auckland. Wszystkie te zawody wygrał, odpowiednio wynikami - 22,06, 21,65 i 22,67.

W 2018 roku Nowozelandczyk jeszcze nie przegrał.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy