Reklama

Reklama

Mityng Orlen Cup: zwycięstwa Swobody, Lićwinko, Liska i Bukowieckiego

Ewa Swoboda na 60 m, Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, Piotr Lisek w skoku o tyczce i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą zostali polskimi zwycięzcami mityngu Orlen Cup, który odbył się w Łodzi.

Na trybunach zasiadło ok. 7 tysięcy osób. Największe emocje wzbudził konkurs tyczkarzy, a to za sprawą Liska (OSOT Szczecin), który jako pierwszy Polak przekroczył niedawno magiczną barierę 6 metrów.

"Wiem, że rozbudziłem trochę nadzieję na 6,01, ale każda wysokość powyżej 5,80 to jest naprawdę wysoko. A mogło być jeszcze lepiej, bo w trzeciej próbie na 5,94 zrobiło się gorąco. Paweł już wcześniej zapowiedział, że będzie ze mną walczył i dziś tak właśnie było. To nakręca naszą rywalizację" - podkreślił.

Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) zajął drugie miejsce i wynikiem 5,78 wypełnił minimum PZLA na mistrzostwa Europy w Belgradzie (3-5 marca).

Reklama

Ze swojego pierwszego startu w tym roku zadowolona była Lićwinko (KS Podlasie Białystok). Halowa mistrzyni świata z Sopotu (2014) po raz trzeci triumfowała w Łodzi, tym razem pokonując poprzeczkę na 1,97. "Na 2,01 emocje wzięły górę i nie udało się zaliczyć tej wysokości. Ale forma jest na tyle dobra, że wystartuję w Belgradzie" - powiedziała.

W Atlas Arenie najlepszy rezultat w tym sezonie (7,20) na 60 m uzyskała Swoboda (AZS AWF Katowice). 19-latka po ponownym sukcesie przed łódzką publicznością postawiła sobie kolejny cel - zejście do 7,15, bo to - jak oceniła - zagwarantuje finał w HME.

Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno), rekordzista świata juniorów przyznał, że "na więcej nie starczyło dziś sił, bo był to trzeci mój start w tym tygodniu".

W pozostałych konkurencjach triumfowali zagraniczni zawodnicy. W biegu na 60 m Kubańczyk Yunier Perez (po raz drugi w Łodzi) - 6,53, a na 60 m przez płotki - Kanadyjka Phylicia George - 7,93 i Węgier Baji Balazs - 7,54.

Najlepsza z Polek na 60 m ppł Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz) była piąta. W półfinale uzyskała minimum na HME - 8,11.

Przed południem w tej samej arenie o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak w Młodym Orlen Cup walczyło ponad stu uczniów szkół podstawowych z woj. łódzkiego. Najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 z Aleksandrowa Łódzkiego.

Łódzkie zawody były jedną z trzech imprez zaliczanych do Orlen Mityng Tour, w którym na wzór Diamentowej Ligi, prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja w wybranych konkurencjach. Cykl rozpoczął się zawodami Copernicus Cup w Toruniu, a zakończą go zaplanowane na sobotę i niedzielę mistrzostwa kraju w tym samym obiekcie.

Wyniki mityngu Orlen Cup Łódź 2017:

  kobiety

  60 m

1. Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)  7,20

2. Jura Levy (Jamajka)             7,22

3. Rosangela Santos (Brazylia)     7,28

  60 m ppł

1. Phylicia George (Kanada)                        7,93

2. Tiffani McReynolds (USA)                        8,00

3. Sharona Bakker (Holandia)                       8,03

4. Raven Clay (USA)                                8,09

5. Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz) 8,15

  wzwyż

1. Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) 1,97

2. Ana Szimić (Chorwacja)                  1,91

3. Inika McPherson (USA)                  1,88

  mężczyźni

  60 m

1. Yunier Perez (Kuba)                     6,53

2. Ryan Shields (Jamajka)                  6,56

3. Eric Cray (Filipiny)                    6,60

4. Dominik Smosarski (PKS Gwardia Szczytno) 6,79

5. Michał Derus (KU AZS PWSZ w Tarnowie)   6,80

  60 m ppł

1. Baji Balazs (Węgry)                    7,54

2. Petr Svoboda (Czechy)                  7,57

3. Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) 7,71 

  tyczka

1. Piotr Lisek (OSoT Szczecin)                    5,87

2. Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 5,78

3. Konstadinos Filippidis (Grecja)                5,65

  kula

1. Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) 20,73

2. Frank Elemba (Kongo)                     20,27

3. Michał Haratyk (AZS AWF Kraków)          20,08

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy