Reklama

Reklama

Mityng Orlen Cup w Łodzi. Michał Haratyk z rekordem życiowym i najlepszym wynikiem w Europie w 2021 roku

Doskonale na polskiej ziemi, tuż przed halowymi mistrzostwami Europy, spisał się Michał Haratyk. Nasz kulomiot wynikiem 21.83 m ustanowił nie tylko swój rekord życiowy w hali, ale również najlepszy tegoroczny rezultat w Europie, a na liście światowej awansował na pozycję wicelidera.

Rekordowym pchnięciem Haratyk popisał się w czwartej próbie. Polak znakomicie zakręcił się w kole i posłał kulę na 21.83 m. Tym samym ustanowił swój nowy rekord życiowy w hali, a w polskich tabelach historycznych w hali awansował na drugie miejsce. Rozdzielił rekordzistę Konrada Bukowieckiego, który w Łodzi nie spisał się na miarę oczekiwań oraz legendę Tomasza Majewskiego.

To nie wszystko, bo Haratyk przesunął się na 2. miejsce list światowych w 2021 roku (dotąd był szósty) oraz wysforował się na czoło stawki w Europie. W tym roku na Starym Kontynencie nikt tak daleko nie pchał kuli.

Po cichu można było liczyć, że świetnie dysponowany zawodnik Sprintu Bielsko-Biała w kolejnych dwóch próbach jeszcze bardziej wyśrubuje swój rekord. Niestety piąty rzut "spalił", a w ostatnim popełnił błąd w kole i osiągnął "tylko" 21.50 m.

Reklama

Dodajmy, że halowy rekord świata należy do Amerykanina Ryana Crousera, który w tym roku osiągnął niebotyczną odległość 22,82 m.

Art

Dowiedz się więcej na temat: Michał Haratyk | Konrad Bukowiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje