Reklama

Reklama

Mityng Orlen Cup: Tomasz Majewski przegrał z Reese Hoffą

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) był drugi w konkursie pchnięcia kulą II Orlen Cup na Starym Rynku w Płocku. Wynikiem 20,85 m, który jest rekordem mityngu, zwyciężył Reese Hoffa. Polak o 32 cm przegrał z Amerykaninem, brązowym medalistą igrzysk w Londynie.

Po pierwszej części konkursu prowadził Tomasz Majewski - mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu. Dopiero w piątej próbie, Amerykanin, legitymujący się drugim wynikiem na listach rankingowych, pchnął kulę na rekordową odległość 20,85, poprawiając ubiegłoroczny rezultat najlepszego polskiego kulomiota o 15 cm.

Reklama

W skoku wzwyż rezultatem 197 cm zwyciężyła Kamila Lićwinko, halowa mistrzyni świata 2014 w Sopocie, która rozegrała pasjonującą walkę z Justyną Kasprzycką i Swietłaną Radziwił. Kasprzycka po zaliczeniu 192 cm zrezygnowała z próby na 195 cm i zdecydowała się na pokonanie 197 cm. Trzykrotnie strąciła poprzeczkę i musiała zadowolić się trzecim miejscem. Zawodniczka z Uzbekistanu po wyrównaniu swojego najlepszego tegorocznego wyniku 195 cm, próbowała jeszcze zaliczyć 197 cm, ale nie dała rady i była druga.

Lićwinko, która w drugiej próbie zaliczyła 197 cm, postanowiła zaatakować rekord Polski, ale skoki na 201 cm zakończyły się niepowodzeniem.

Przed zawodami 28-letnia lekkoatletka z Białegostoku nie czuła się zbyt pewnie. Nigdy wcześniej nie skakała w innych, niż w hali lub na stadionie warunkach.

"Bardzo się obawiałam tego startu i tej dużej przestrzeni. Bałam się, że się w niej nie odnajdę. Ale było super, cieszę się, bo to był dobry start, dobry dla mnie wynik. Już wkrótce, podczas Memoriału Kusocińskiego w Szczecinie, 7 czerwca, będę próbowała poprawić wynik, może pokuszę się o pobicie rekordu, a potem, 11 czerwca jadę na Diamentową Ligę do Oslo. Ten sezon zaczął się dla mnie bardzo dobrze, pierwszy start 195 cm, teraz wynik 197 cm i trzy dobre próby na 201, jestem zadowolona" - powiedziała Lićwinko.

Poza konkursem wystąpił Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno), który w pierwszym rzucie pchnął 6 kg kulę na odległość 19,76, co dało mu minimum na mistrzostwa świata juniorów w Eugene USA. Zawodnik w ostatniej próbie poprawił swój wynik i zakończył zawody z rezultatem 20,04.

Wyniki:

   pchnięcie kulą

1. Reese Hoffa (USA)                                                        20,85 rekord mitingu

2. Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)              20,53

3. Georgi Iwanow (Bułgaria)                19,93          

4. Marco Fortes (Portugalia)                                      19.80                                     

5. Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław)        19,54

6. Dominik Witczak (RLTL ZTE Radom)                   19.17                     

7. Rafał Kownatke (LZS Ziemi Puckiej)        19,14

8. Mikhal Abramczuk (Białoruś)                                    19,00

9. Sylwester Zieliński (LIUKS Kruszwica)               18,46                      

   skok wzwyż

1. Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) 197

2. Swietłana Radziwił (Uzbekistan)                         195

3. Justyna Kasprzycka (AZS Wrocław)                    192

4. Nadieżda Dusanowa (Uzbekistan)                     188

5. Urszula Gardziejewska (ZAS Wrocław)                            188

6. Tajsa Rosłowa (Białoruś)                                                        184

7. Jelena Slesarienko (Rosja)                                     184

8. Agnieszka Bukowczyk (Skra Warszawa)                          180


Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Majewski | Kamila Lićwinko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama