Reklama

Reklama

Mityng Orlen Cup. Ewa Swoboda wygrała bieg na 60 m

Ewa Swoboda osiągnęła najlepszy czas w tym roku w biegu na 60 m i wygrała zawody w Mityngu Orlen Cup, które odbywały się w Łodzi.

Ewa Swoboda, która zachwycała wynikami w zeszłych latach, w sezon 2017 weszła bardzo spokojnie. Dopiero przed tygodniem na mityngu Copernicus Cup w Toruniu udało jej się zejść poniżej 7.30 (pobiegła 7.21).

- Późno zaczęłam treningi w tym sezonie i musiałam dużo nadrobić. Ciężko trenowałam, to i nogi mam trochę cięższe. Chyba tylko na to mogę zwalić. Ale jest coraz lepiej. Teraz już treningi są malutkie, więc jestem dobrej myśli, chciałabym w Atlas Arenie zrobić najlepszy wynik sezonu. Bicie rekordu życiowego zostawiam sobie na przyszły sezon. A w tym? Obiecałam sobie i trenerce, że w mistrzostwach Europy w Belgradzie będę przynajmniej w finale - mówiła nasza sprinterka przed zawodami.

Reklama

Jak się okazało, pobiegła znakomicie i zrealizowała postawione cele.

Bieg na 60 m (kobiety):

1. Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)   7,20 s

2. Jura Levy (Jamajka)              7,22 s

3. Rosangela Santos (Brazylia)      7,28 s

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama