Reklama

Reklama

Mityng im. Komara i Ślusarskiego: Jorgensen najlepszy w skoku o tyczce

Rasmus Jorgensen zwyciężył w Międzyzdrojach w konkursie skoku o tyczce 17. mityngu im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Duńczyk skoczył 5,50 m.

Rasmus Jorgensen zwyciężył w Międzyzdrojach w konkursie skoku o tyczce 17. mityngu im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Duńczyk skoczył 5,50 m.

Trzecie miejsce zajął brązowy medalista mistrzostw Europy z 2010 roku Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin) - 5,30.

Na piątej pozycji uplasował się dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008), Ukrainiec Ołeksandr Korczmid - 5,20. W 2003 roku zdobył w Bydgoszczy złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy, a w 2000 był wicemistrzem świata juniorów.

W konkursie pchnięcia kulą VIP-ów (5 kg) zwyciężył mistrz olimpijski z Sydney (2000) w rzucie młotem Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań) - 13,17. Drugi był prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński - 10,94, a trzeci Adam Celiński z Międzyzdrojów - 10,52.

Reklama

Do rywalizacji stanęli także - a wcześniej startowali w biegu na dystansie 5 km z udziałem tysiąca osób - czołowi przed laty olimpijczycy: florecista Jerzy Kaczmarek, bokser Krzysztof Kosedowski oraz lekkoatleci - Bogusław Mamiński (3000 m z przeszkodami), Ryszard Ostrowski (800 m), Marian Woronin (sprint) i Jacek Wszoła (skok wzwyż).

Mityng upamiętnia wybitnych sportowców. Tadeusz Ślusarski, mistrz olimpijski z Montrealu (1976) i wicemistrz z Moskwy (1980) zginął wraz z mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą z Monachium (1972) Władysławem Komarem 17 sierpnia 1998 roku w wypadku drogowym w okolicach Goleniowa. W swoją ostatnią podróż wyruszyli właśnie z Międzyzdrojów. Trzecią ofiarą był prowadzący drugi samochód Jarosław Marzec, reprezentant Polski w biegu na 400 m.

Wyniki 17. międzynarodowego mityngu im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego - Międzyzdroje 2015:

   skok o tyczce

1. Rasmus Jorgensen (Dania)                  5,50

2. Carsten Dilla (Niemcy)                    5,40

3. Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin)     5,30

4. Mateusz Jerzy (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 5,30

5. Ołeksandr Korczmid (Ukraina)              5,20

6. Mareks Arents (Łotwa)                     5,20

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL