Reklama

Reklama

Mistrzyni świata w skoku w dal Mihambo będzie trenować z Carlem Lewisem

Mistrzyni świata w skoku w dal Niemka Malaika Mihambo przeprowadzi się w sierpniu do Houston, by tam trenować pod okiem słynnego Carla Lewisa. "Chcę rozwijać się jako lekkoatletka i jako człowiek, dlatego podjęłam taką decyzję" - poinformowała.

Lewis to jeden z najwybitniejszych sportowców wszech czasów. Zdobył dziesięć medali olimpijskich, w tym dziewięć złotych. Dziesięciokrotnie stawał na podium mistrzostw świata, osiem razy na najwyższym jego stopniu. Laury zdobywał w biegach sprinterskich i skoku w dal.

Reklama

"To dla mnie lekkoatleta stulecia. Był nie tylko znakomitym zawodnikiem, ale jest też dobrym człowiekiem. Przy nim chcę się rozwijać" - powiedziała 26-letnia Mihambo w wywiadzie dla "Bild am Sonntag".

Lewis ma doskonalić jej umiejętności w skoku w dal. A inny znakomity amerykański sprinter Leroy Burrell ma zadbać o to, by była coraz szybsza na rozbiegu.

"Obaj wiele lat znajdowali się na szczycie. Wiedzą nie tylko jak osiągać znakomite wyniki, ale jak się na tym poziomie utrzymać. Mogę się od nich bardzo dużo nauczyć" - podkreśliła zawodniczka.

Pierwsze rozmowy z Lewisem, były - jak sama je określiła - bardzo inspirujące. "Przez ostatnich 16 lat wpadłam w pewną rutynę. Jestem jednak niezwykle za nią wdzięczna, ponieważ właśnie dzięki temu jestem w tym miejscu, gdzie jestem. Teraz jednak przyszedł czas, by doświadczyć czegoś nowego" - przyznała Mihambo.

Dowiedz się więcej na temat: Malaika Mihambo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje