Reklama

Reklama

Mistrzyni olimpijska w triathlonie Nicola Spirig uzyskała minimum w maratonie

Mistrzyni olimpijska w triathlonie Szwajcarka Nicola Spirig, która w maju urodziła dziecko, wróciła do sportu w wielkiej formie. Startując w pierwszym w karierze maratonie w Zurychu uzyskała minimum, które kwalifikuje ją do startu w mistrzostwach Europy.

Czempionat Starego Kontynentu odbędzie się w tym roku także w Zurychu (12-17 sierpnia), więc Spirig, jeśli wystartuje, może mieć przewagę nad rywalkami, gdyż będzie znała trasę. Uzyskała na niej 2:42.52 i zdobyła wicemistrzostwo Szwajcarii.

Gdy była w ciąży ogłosiła, że chce wrócić do sportu dopiero wówczas, kiedy dziecko będzie świadome tego, "mama musi wyjść na trening". Chęć rywalizacji przezwyciężyła jednak wcześniejszą deklarację.

Reklama

"Pięć kilometrów przed metą odczuwałam kryzys. Nogi nie chciały mnie nieść. Dobiegłam, ale na razie nie podjęłam decycji, czy w mistrzostwach Europy wystartuję w maratonie czy na 10 000 m" - powiedziała Spirig.

Jej kolejnym celem jest start w igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku.

W Londynie stoczyła ze Szwedką Lisą Norden pojedynek trzymający w napięciu do linii mety. Gdy obie zawodniczki przekroczyły ją ramię w ramię po 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu, sędziowie długo analizowali fotofinisz. W końcu orzekli, że złoto przypadnie Szwajcarce.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy