Reklama

Reklama

Mistrzyni olimpijska w biegu na 1500 m oczyszczona z zarzutu dopingu

Mistrzyni olimpijska w biegu na 1500 m Turczynka Asli Cakir Alptekin została oczyszczona przez macierzystą federację z zarzutu stosowania dopingu. Od maja nie mogła startować po wykryciu nieprawidłowości w jej paszporcie biologicznym.

Federacja uznała, że "sportsmenka narodowa", jak ją nazwano w komunikacie, nie złamała przepisów antydopingowych.

Do sprawy nie ustosunkowała się jeszcze międzynarodowa federacja (IAAF), która, jeśli ją oceni inaczej, może odwołać się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie Cakir zdobyła złoty medal na dystansie 1500 metrów, wyprzedzając swoją rodaczkę Gamze Bulut oraz reprezentantkę Bahrajnu Maryam Yusuf Jamal.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy