Reklama

Reklama

Mistrzyni olimpijska nie wystartuje w skoku w dal na MŚ. Wszystko przez buty

Wenezuelska mistrzyni olimpijska w trójskoku Yulimar Rojas nie będzie mogła wziąć udział w rywalizacji pań w skoku w dal na zbliżających się mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Powodem są nieprzepisowe buty, w których uzyskała wynik kwalifikujący ją na najważniejszą imprezę sezonu.

15 lipca w Eugene w Oregonie rozpoczną się mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Choć do otwarcia imprezy pozostało już naprawdę mało czasu, w ostatniej chwili zmieniły się plany mistrzyni olimpijskiej w trójskoku - Yulimar Rojas.

Wenezuelka na czerwcowym mityngu uzyskała kwalifikację w skoku w dal na światowy czempionat. Teraz okazuje się, że nie będzie mogła wystartować w tej konkurencji. Powodem są nieprzepisowe buty.

Mistrzyni olimpijska przyłapana na nieprzepisowych butach

Czytaj też: O takie medale powalczą lekkoatleci. Mistrzostwa świata już za kilka dni

Reklama

Rojas przystąpiła do startu skoku w dal w butach do trójskoku, które nie zostały zatwierdzone. Taki zabieg jest niezgodny z zasadami World Athletics.

Chodzi o różnice w dopuszczalnej grubości podeszwy obuwia w tych konkurencjach. Maksymalna grubość podeszwy w butach do trójskoku wynosi 25 mm, a zatem o 5 mm więcej niż w drugiej konkurencji, w której startowała lekkoatletka.

Utytułowana sportsmenka pozostaje faworytką w wyścigu o złoty medal w trójskoku.

Reklama

Reklama

Reklama