Reklama

Reklama

Mistrzyni olimpijska dopuszczona do startów

​Władze światowej lekkoatletyki (World Athletics) po raz kolejny skorygowały listę rosyjskich sportowców uprawnionych do rywalizacji w głównych zawodach pod neutralną flagą w 2022 roku, powiększając ją do 22 osób. W tym gronie jest mistrzyni olimpijska w skoku wzwyż Maria Łasickiene.

Jest także wicemistrzyni olimpijska w skoku o tyczce Anżelika Sidorowa czy brązowy medalista MŚ w skoku wzwyż Ilia Iwaniuk.

Rosja ma z listy ogłoszonej przez WA wybrać 20 lekkoatletów, którzy będa startować w tegorocznych międzynarodowych zawodach, m.in. w mistrzostwach świata w amerykańskim Eugene czy halowym czempionacie Europy w Belgradzie, kóry odbędzie się w marcu.

W 2021 roku limit rosyjskich sportowców dopuszczonych do startów był o połowę mniejszy. Został zwiększony w grudniu, bo jak uznała World Athletics Rosyjska Federacja Lekkiej Atletyki (RUSAF) czyni stałe postępy w walce z dopingiem.

Reklama

Rosyjska federacja jest zawieszona w prawach członka World Athletics (wcześniej IAAF) od listopada 2015 roku w związku ze stosowaniem w tym kraju zorganizowanego dopingu. Zawieszenie Rosjan było wielokrotnie przedłużane.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy