Reklama

Reklama

Memoriał Skolimowskiej: Marcin Lewandowski pokonał Adama Kszczota

Marcin Lewandowski wrócił do ścigania na 800 metrów podczas IX Memoriału Kamili Skolimowskiej i dość niespodziewanie w Chorzowie pokonał dominatora i mistrza Europy, Adama Kszczota. Ten był w środę dopiero trzeci, a znakomicie zaprezentowali się też Michał Rozmys i Mateusz Borkowski, którzy wpadli na metę tuż za swoim utytułowanym kolegą z kadry.

Adam Kszczot i Marcin Lewandowski podczas IX Memoriału Kamili Skolimowskiej znów spotkali się na dystansie 800 metrów i znów mieli okazję rywalizować o pierwszą lokatę. Dwóch naszych gwiazdorów musiało też stawić czoła Pierre'owi Bosse, francuskiemu faworytowi środowego biegu. 

Obaj Polacy rozpoczęli bieg w połowie stawki, mocno pracowali i nie pozwalali rywalom odskoczyć na czele. Bosse trochę został z tyłu, ale po pierwszym okrążeniu ruszył wraz z Kszczotem do przodu. Ten został liderem, obiegł rywali po zewnętrznej i 200 metrów przed metą dwóch Polaków pędziło na czele do mety. Lewandowski finisz rozegrał znacznie lepiej, pewnie zwyciężył z czasem 1:44,99 minuty, a Kszczota rzutem na taśmę zdołał jeszcze wyprzedzić Marokańczyk Mostafa Smaili (1:45,35 minuty). Kszczot zajął miejsce trzecie z czasem 1:45,48 minuty.

Reklama

Tymczasem Bosse, który źle rozegrał bieg taktycznie, finiszował na pozycji jedenastej, bo na ostatnich metrach już odpuścił walkę i uzyskał czas 1:48,36 minuty. Trzeba zaznaczyć, że kapitalnie pobiegli Michał Rozmys i Mateusz Borkowski, czwarty i piąty na mecie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL