Reklama

Reklama

Memoriał Skolimowskiej: Joanna Fiodorow najlepsza w rzucie młotem

Joanna Fiodorow wygrała zawody rzutu młotem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Polka oddała najdalszy rzut w sezonie.

Joanna Fiodorow wygrała zawody rzutu młotem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Polka oddała najdalszy rzut w sezonie.

W zawodach wzięły udział dwie Polki - Joanna Fiodorow oraz Malwina Kopron. Na niedawnych mistrzostwach Europy nasze zawodniczki zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Zabrakło mistrzyni Europy Anity Włodarczyk. Z Polkami rywalizowała za to wicemistrzyni świata Francuzka Alexandra Tavernier.

To właśnie Francuzka kapitalnie rozpoczęła zawody, rzucając na odległość 73,38 m. Fiodorow do tego wyniku zbliżyła się dopiero w czwartej próbie, uzyskując 72,23 m.

Gorzej szło za to Malwinie Kopron, której dwie pierwsze próby były poniżej 70 m, a dwie kolejne zostały spalone. Ostatecznie zajęła dopiero szóstą pozycję.

Reklama

W piątej próbie znakomicie poszło Azerce Hannie Skydan, która rzutem na odległość 73,21 m podrażniła Joannę Fiodorow. Polka odpowiedziała kapitalnym rzutem na 74,39 m i objęła prowadzenie! To najlepszy wynik Fiodorow w sezonie.

W ostatniej kolejce rzutów żadnej z zawodniczek nie udało się poprawić wyniku Fiodorow.

Wyniki rzutu młotem kobiet:

1. Joanna Fiodorow (Polska) - 74,39 m,

2. Alexandra Tavernier (Francja) - 73,38 m,

3. Hanna Skydan (Azerbejdżan) - 73,21 m,

4. Reka Gyuratz (Węgry) - 70,32 m,

5. Gwen Berry (USA) - 69,25 m,

6. Malwina Kopron (Polska) - 69,09 m,

7. Sophie Hitchon (Wielka Brytania) - 67,32 m,

8. Iryna Kłymeć (Ukraina) - 66,51 m.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama