Reklama

Reklama

Memoriał Kusocińskiego w pierwotnym terminie odwołany

Memoriał Janusz Kusocińskiego nie odbędzie się jak planowano 24 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie - poinformowali organizatorzy. Na razie nie wiadomo, kiedy lekkoatletyczny mityng, który na starcie zbierał całą polską czołówkę, zostanie rozegrany.

"Bardzo chcieliśmy powitać Was 24 maja na Stadionie Śląskim podczas 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Niestety z powodu pandemii koronawirusa jesteśmy zmuszeni zmienić termin naszego mityngu. Wkrótce przekażemy Wam informacje dot. nowej daty zawodów. Dziękujemy Wam za zrozumienie i życzymy dużo zdrowia w tych trudnych czasach" - napisano na oficjalnym profilu na Facebooku.

Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbywają się żadne lekkoatletyczne imprezy na świecie. Podczas gdy maj był miesiącem, w którym sezon rozkręcał się na dobre, w tym roku nie ma w nim już żadnych międzynarodowych imprez.

Zawodnicy, menedżerowie oraz organizatorzy mityngów mają nadzieję na rozpoczęcie sezonu w okolicach sierpnia. Jeśli tak się stanie, wówczas zostanie on przedłużony nawet do połowy października.

Nie zapadła jeszcze też decyzja, czy w ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się mistrzostwa Europy w Paryżu.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje. Zawieszone są ligi, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok.

Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,4 mln ludzi, a zmarło ponad 82 tys.

mar/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Memoriał Janusza Kusocińskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje