Reklama

Reklama

Memoriał Kusocińskiego przeniesiony

Siódmego czerwca, a nie jak wstępnie planowano trzynastego, odbędzie się w Warszawie 55. mityng lekkoatletyczny - Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zmiana ta podyktowana jest względami telewizyjnymi.

Siódmego czerwca, a nie jak wstępnie  planowano trzynastego, odbędzie się w Warszawie 55. mityng  lekkoatletyczny - Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zmiana ta  podyktowana jest względami telewizyjnymi.

- We wcześniejszym terminie jest większa szansa na przeprowadzenie na żywo transmisji telewizyjnej z najciekawszych konkurencji - poinformował prezes PZLA Jerzy Skucha.

Jego słowa potwierdził dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski, ale niczego nie chciał obiecywać.

- Jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach. Na pewno łatwiej będzie pokazać w telewizji zawody, które odbędą się w niedzielę niż w sobotę, ale czy dojdzie do transmisji, zależy w dużej mierze od organizatorów. Na pewno Memoriał Kusocińskiego jest z punktu widzenia marketingowego najciekawszym mityngiem w Polsce. Ma najdłuższą tradycję i jest najwyżej oceniany przez europejskie władze lekkoatletyczne, ale to nie może być jedynym wyznacznikiem - powiedział Korzeniowski.

Reklama

Wpływ na zmianę terminu rozegrania memoriału ma także cykl mityngów Złotej Ligi. Pierwszy z nich, w Berlinie, zaplanowano na 14 czerwca.

- Do stolicy Niemiec zaproszone są dwie polskie sztafety 4x100 m. Gdyby zorganizować zawody w Warszawie, tak jak wcześniej planowano 13 czerwca, to musielibyśmy zrezygnować z konkurencji sprinterskich, a tego nie chcieliśmy robić - przyznał Skucha.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL