Reklama

Reklama

Medalistka mistrzostw świata i rekordzistka globu Agnes Jebet Tirop zamordowana

Tragiczne wieści napłynęły z Kenii, gdzie media poinformowały o śmierci słynnej lekkoatletki Agnes Jebet Tirop. Biegaczka, która jeszcze niedawno cieszyła się z ulicznego rekordu świata kobiet na dystansie 10 kilometrów oraz reprezentowała swój kraj na igrzyskach w Tokio, została zamordowana we własnym domu.

Nie żyje Agnes Jebet Tirop. O śmierci kenijskiej biegaczki poinformowały tamtejsze media. Według informacji, utytułowana sportsmenka została zamordowana we własnym domu w Iten z raną na brzuchu. Wstępne wieści mówią o tym, że lekkoatletka została dźgnięta nożem.

Ta wiadomość wstrząsnęła światem sportu. Nic dziwnego, skoro mowa o jednej z najszybszych biegaczek świata.

Agnes Jebet Tirop zamordowana

Tirop jeszcze niedawno startowała w olimpijskim finale w Tokio. Zajęła wówczas czwarte miejsce na dystansie 5 tysięcy metrów. Na swoim koncie ma zresztą całą listę sukcesów. To między innymi dwa brązowe medale mistrzostw świata, które wywalczyła na dystansie 10 tysięcy metrów.

Reklama

Jeszcze niedawno o Kenijce zrobiło się głośno za sprawą pobicia rekordu świata. W biegu ulicznym na 10 kilometrów lekkoatletka ustanowiła czas 30:01. Mówiła wówczas, że było to dla niej okropnie ciężkim wyzwaniem, ale jej organizm temu sprostał, z czego bardzo się cieszyła.

Lekkoatletyczny świat nie może uwierzyć w przedwczesną śmierć wybitnej biegaczki. Miała zaledwie 25 lat.

ABReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje