ME w Belgradzie. Męska sztafeta 4x400 m ze złotym medalem!
Polacy w składzie: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński i Rafał Omelko zdobyli złoty medal w sztafecie 4x400 m podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. "Biało-czerwoni" prowadzili praktycznie od samego początku!

Początek był bardzo dobry. Kozłowski przyprowadził sztafetę na pierwszym miejscu.
Krawczuk utrzymał prowadzenie i choć w końcówce trochę słabł, to oddał pałeczkę na czele.
Świetnie spisał się Waściński, który nie dał się wyprzedzić Kevinowi Borlee.
Jako ostatni wyruszył Omelko. Nasz medalista z biegu indywidualnego nie dał szans Dylanowi Borlee, spokojnie przybiegając na pierwszym miejscu.
Czas Polaków to 3.06,99. Drugą pozycję zajęła Belgia (3.07,80), a trzecie Czechy 3,08,60.
To siódme polskie złoto w Belgradzie. W sumie "Biało-czerwoni" wywalczyli dwanaście krążków i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.
Pawo
Mężczyźni
800 m
1. Adam Kszczot (Polska) 1.48,87
2. Andreas Bube (Dania) 1.49,32
3. Alvaro de Arriba (Hiszpania) 1.49,68
...
16. Mateusz Borkowski (Polska) 1.50,08 odpadł w eliminacjach
3000 m
1. Adel Mechaal (Hiszpania) 8.00,60
2. Henrik Ingebrigtsen (Norwegia) 8.00,93
3. Richard Ringer (Niemcy) 8.01,01
trójskok
1. Nelson Evora (Portugalia) 17,20
2. Fabrizio Donato (Włochy) 17,13
3. Max Hess (Niemcy) 17,12
...
15. Adrian Świderski (Polska) 16,01 odpadł w eliminacjach
wzwyż
1. Sylwester Bednarek (Polska) 2,32
2. Robbie Grabarz (Wielka Brytania) 2,30
3. Paweł Seliwerstau (Białoruś) 2,27
siedmiobój
1. Kevin Mayer (Francja) 6479 pkt - rekord Europy
2. Jorge Urena (Hiszpania) 6227
3. Adam Sebastian Helcelet (Czechy) 6110
4x400 m
1. Polska 3.06,99
(Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński, Rafał Omelko)
2. Belgia 3.07,80
3. Czechy 3.08,60







