Reklama

Reklama

Maszej i Kalińska najlepsi w Biegu Kusocińskiego

Białorusin Paweł Maszej i Renata Kalińska (Impact Team Piaseczno) zwyciężyli na dystansie 10 km w XXIII Biegu im. Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim, gdzie w pobliskim Ołtarzewie (obecnie dzielnica miasta) mieszkał późniejszy mistrz olimpijski.

Kusociński urodził się 15 stycznia 1907 r. w Warszawie, jako wcześniak. Obawiano się nawet o jego życie. Kiedy miał zaledwie pół roku, jego rodzice przenieśli się do zacisznej wsi Ołtarzew, gdzie ojciec był urzędnikiem kolejowym na miejscowej stacji PKP. Stąd "Kusy" dojeżdżał pociągiem do szkoły w stolicy.

Jeden z najwybitniejszych Polaków okresu międzywojennego, zdobywca złotego medalu w biegu na 10 000 m w igrzyskach w Los Angeles (31 lipca 1932), obrońca Warszawy, żołnierz podziemia, został zamordowany przez hitlerowców 21 czerwca 1940 roku.

Reklama

Od 23 lat, w przededniu rocznicy tragicznej śmierci Kusocińskiego, organizowany jest w Ożarowie Mazowieckim bieg jego pamięci, natomiast zazwyczaj w stolicy odbywał się międzynarodowy mityng lekkoatletyczny. W tym roku został on przeniesiony do Szczecina (25 czerwca).

Wyniki XXIII Ożarowskiego Biegu im. Janusza Kusocińskiego - 10 km:

mężczyźni

1. Paweł Maszej (Białoruś) 32.33

2. Sebastian Kosęda (AZS AWF Warszawa) 32.49

3. Artur Kamiński (Płock) 35.24

kobiety

1. Renata Kalińska (Impact Team Piaseczno) 38.13

2. Agnieszka Malinowska-Sypek (Entre Team Warszawa) 39.12

3. Ewa Gontarz (Sierpc) 42.37

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje