Reklama

Reklama

Mariusz Giżyński wygrał Bieg Konstytucji w Warszawie

Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań), wielokrotny medalista mistrzostw Polski na długich dystansach, zwyciężył w Warszawie w 26. Biegu Konstytucji 3 Maja.

Trasę długości 5 km pokonał w 14.52. W gronie kobiet triumfowała Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec) - 17.26.

 Na pierwsze okrążenie mojego życia wybiegłem w rodzinnym Płocku. Odkąd pamiętam, zawsze chętnie brałem udział w każdej możliwej aktywności fizycznej. Regularne treningi lekkoatletyczne rozpocząłem w 1995 roku pod okiem trenera Marka Zarychty, z którym stawiałem swoje pierwsze kroki w zawodach szkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Od tego czasu bieganie stało się dla mnie najważniejszą częścią każdego dnia - wspomniał szer. Giżyński, medalista mistrzostw świata wojskowych.

Reklama

Wśród pięciu tysięcy uczestników było kilkanaście osób z różnych krajów, które dopiero niedawno osiedliły się nad Wisłą. Jednym z nich był Kershen Naidoo z Republiki Południowej Afryki. Jak przyznał, język polski jest bardzo trudny, ale z chęcią się go uczy.

- Nie ma wyjścia... - powiedziała z uśmiechem na twarzy jego żona Joanna Szostakowska, trzymając na rękach siedmiomiesięcznego synka. - Dwa lata mieszkałam w Durbanie. Nie jest tam, i w ogóle w RPA, bezpiecznie. W lutym tego roku zdecydowaliśmy się na warszawski Ursynów, przy Lesie Kabackim. Mąż dopiero od miesiąca zaczął biegać i z uzyskanego czasu poniżej 25 minut jest bardzo zadowolony, chociaż wynik nie był dziś najważniejszy.

Wiele osób pokonywało trasę z narodowymi flagami. - Czułem taką potrzebę - przyznał jeden z uczestników, Piotr Rusak z Józefowa, któremu towarzyszył syn Michał, natomiast córka Natalia wystartowała z dziećmi w "Biegu z Maskotką" na dystansie 700 m.

Na mecie liczna grupa młodych wolontariuszy "obsługiwała" kończących zawody, wręczając medale, podając napoje, banany, służąc pomocą.

- Jest ze mną 30 uczniów z Gimnazjum nr 91 im. Stanisława Staszica przy ul. Kajakowej. To już któraś tam nasza impreza - poinformowała nauczycielka religii s. Magdalena ze Zgromadzenie Sióstr św. Dominika.

Były to pierwsze w tym roku zawody Warszawskiej Triady Biegowej. Pozostałe to Biegi Powstania Warszawskiego i Niepodległości.

Wyniki 26. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie - 5 km (trasa z atestem PZLA):

   mężczyźni

1. Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań)          14.52        

2. Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 15.00

3. Maciej Badurek ( LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)    15.30

   kobiety

1. Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec)          17.26

2. Anna Łapińska (Warszawianka)                    18.04

3. Dorota Gruca (Agros Zamość)                     18.10   

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje