Maraton w Osace: Karolina Jarzyńska trzecia z minimum na ME

Karolina Jarzyńska zajęła trzecie miejsce w biegu maratońskim w Osace. Zawodniczka MKL Toruń wynikiem 2:26.31 nie tylko poprawiła rekord życiowy, ale uzyskała czas lepszy od minimum PZLA (2:31.00) na 22. lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Zurychu (12-17.8).

Zwyciężyła Ukrainka Tatiana Gamera-Szmirko - 2:24.37, a za nią finiszowała Japonka Yukiko Akaba - 2:26.00.

Polka już na początku dystansu (42 km 195 m) objęła prowadzenie, a na półmetku rywalizowała z Akabą. Po 30. kilometrze podopieczną Zbigniewa Nadolskiego wyprzedziły Japonka oraz Ukraina. Jarzyńska poprawiła rekord życiowy o 14 sekund.