Reklama

Reklama

Maraton w Londynie. Kenijka Mary Keitany pobiła jeden z rekordów świata

Mary Keitany pobiła rekord świata w maratonie kobiet, pokonując w Londynie trasę 42 km 195 m w czasie 2:17.01. Kenijka poprawiła o 41 sekund wynik Brytyjki Pauli Radcliffe, uzyskany również w stolicy Wielkiej Brytanii w 2005 roku.

Do Radcliffe wciąż jednak należy najlepszy rezultat - 2:15.25, osiągnięty w Londynie w 2003 roku, ale w jednoczesnej rywalizacji z mężczyznami.

IAAF uznaje dwa rekordy świata w maratonie kobiet: w biegu wyłącznie z ich udziałem oraz tzw. open, czyli w biegu mieszanym.

35-letnia Keitany w maratonie londyńskim zwyciężyła po raz trzeci, powtarzając sukces z lat 2011-12. W niedzielę wyprzedziła o 55 sekund trzykrotną złotą medalistkę olimpijską Etiopkę Tirunesh Dibabę. Trzecie miejsce, już z dużą stratą, zajęła kolejna Etiopka Aselefech Mergia - 2:23.08.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama