Reklama

Reklama

Lolo Jones w Bydgoszczy: Cieszę się, że w końcu jestem w Polsce

Największa gwiazda 14. Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego w Bydgoszczy, amerykańska płotkarka Lolo Jones po raz pierwszy wystartuje w Polsce. Zapowiada, że w poniedziałek "będzie to z pewnością świetny bieg".

- Próbowałam już kilka razy przyjechać na ten mityng, więc tym bardziej cieszę się, że w końcu jestem w Polsce. Niestety, za pierwszym razem nie udało się z powodu kontuzji, za drugim z uwagi na problemy rodzinne - powiedziała Amerykanka.

Zawodniczka pobiegnie w Bydgoszczy na dystansie 100 m przez płotki, na którym podczas igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) zajęła czwarte miejsce z czasem 12,58. Jedną z rywalek będzie jej rodaczka Nia Ali, która w marcu w Sopocie zdobyła złoty medal halowych mistrzostw świata w biegu na 60 m przez płotki.

Reklama

- Jestem podekscytowana startem na stadionie Zawiszy. Bieżnia wygląda fantastycznie, są tu świetne warunki, także na boisku rozgrzewkowym. Pobiegną ze mną znakomite rywalki, więc będzie to z pewnością świetny bieg - dodała Jones.

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja w skoku o tyczce mężczyzn. Wystartują m.in. Łukasz Michalski i Paweł Wojciechowski, a na pożyczonych od tego drugiego tyczkach skakać będzie Ukrainiec Maksym Mazuryk.

Niewiele brakowało, a ukraiński tyczkarz nie wystartowałby w bydgoskim mityngu. Wszystko spowodowane było trudną sytuacją w Doniecku, gdzie wskutek starć z prorosyjskimi separatystami na lotnisku płonął nie tylko terminal, ale także przechowalnia bagażu, gdzie znajdowały się tyczki sportowca.

- Wojsko pozamykało wiele miejsc, w tym lotnisko i Dworzec Centralny. Na szczęście dla mnie, ostatniego dnia, kiedy mogłem tu przyjechać, odblokowano Dworzec Centralny, więc stamtąd koleją dojechałem najpierw do Dniepropietrowska, a potem do Kijowa. Dalej poleciałem samolotem do Rygi i wreszcie dotarłem Polski. Nie było jednak szansy wyjechać z Doniecka z tyczkami, więc cieszę się, że dzięki uprzejmości polskich kolegów, a szczególnie Pawła Wojciechowskiego, który użyczył mi swój sprzęt, będę mógł tu wystartować - powiedział tyczkarz.

Tegoroczny mityng po raz pierwszy będzie podzielony na dwa dni. W niedzielne popołudnie w Inowrocławiu odbędą się dwie konkurencje, w tym trójskok, w którym wystartuje mistrz Polski (2011 i 2012) oraz halowy mistrz kraju z Sopotu (2014) Karol Hofmann.

- Bardzo lubię startować w Bydgoszczy, bo zawsze dopingowała mnie rodzina. Tym razem walkę stoczę w Inowrocławiu, ale odległość od Bydgoszczy na szczęście nie jest aż tak duża, więc liczę ponownie na doping ze strony najbliższych. Czuję się bardzo dobrze przygotowany, ale nie startowałem jeszcze na pełnych obrotach - powiedział trójskoczek.

Zawody w Inowrocławiu rozpoczną się w niedzielę o godz. 17.00. W poniedziałek początek zawodów w Bydgoszczy o godz. 15.30.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL