Reklama

Reklama

Liga lekkoatletyczna: Kraków, Warszawa, Gdańsk na czele

AZS AWF Kraków, AZS AWF Warszawa i AZS AWFiS Gdańsk przewodzą stawce 16 drużyn po pierwszej rundzie I ligi lekkoatletycznej. Najlepszy wynik zawodów w Białej Podlaskiej, drugi w tym roku na świecie, uzyskała Anita Włodarczyk, rzucając młotem na odległość 76,20.

AZS AWF Kraków, AZS AWF Warszawa i AZS  AWFiS Gdańsk przewodzą stawce 16 drużyn po pierwszej rundzie I  ligi lekkoatletycznej. Najlepszy wynik zawodów w Białej  Podlaskiej, drugi w tym roku na świecie, uzyskała Anita  Włodarczyk, rzucając młotem na odległość 76,20.

Warunki atmosferyczne były bardzo niekorzystne (deszcz wiatr). Szczególnie przeszkadzały tyczkarkom. Monika Pyrek zaliczyła 4.30, strąciła 4.50 i kolejnych prób już nie wykonała. W konkursie mężczyzn Łukasz Michalski pokonał wysokość 5.60. Skok wzwyż wygrała Kamila Stepaniuk - 1.90.

Anna Jesień nie wystartowała wprawdzie w swojej koronnej konkurencji (400 m ppł), ale na płaskim dystansie osiągnęła bardzo dobry czas w tak fatalnej pogodzie - 52,24 (piąty w jej karierze).

Męska stumetrówka odbywała się pod silny wiatr (-1,8 m/s), stąd słabe wyniki (zwyciężył Dariusz Kuć 10,69). Niemal cała polska czołówka wystąpiła w biegu na 400 m. Najlepiej wypadł Marcin Marciniszyn ? 46,22. Marcin Starzak skoczył w dal 7,92, a Paweł Kruhlik 16,64 w trójskoku.

Reklama

5 września na stadionie krakowskiej AWF odbędą się zawody drugiej rundy.

Najciekawsze wyniki pierwszej rundy I ligi:

K O B I E T Y

100 m

1. Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 11,89

2. Iwona Ziółkowska (AZS AWF Wrocław) 11,92

200 m

1. Ewelina Klocek (WKS Śląsk Wrocław) 24,43

400 m

1. Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 52,24

2. Jolanta Wójcik (AZS AWF Warszawa) 54,24

800 m

1. Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) 2.04,19

2. Joanna Kuś (AZS AWF Katowice) 2.04,63

1500 m

1. Agnieszka Fulbiszewska (AZS AWF Wrocław) 4.25,87

5000 m

1. Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław) 16.18,65

100 m ppł

1. Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa) 13,51

2. Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) 13,77

400 m ppł

1. Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) 57,27

2. Marta Chrust-Rożej (AZS AWF Wrocław) 58,01

3000 m z przeszkodami

1. Anna Wojtulewicz (Podlasie Białystok) 10.34,20

wzwyż

1. Kamila Stepaniuk (Podlasie Białystok) 1,90

tyczka

1. Monika Pyrek (MKL Szczecin) 4,30

2. Marta Plewa (AZS UMCS Lublin) 4,10

3. Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) 4,00

w dal

1. Małgorzata Reszka (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 6,32

trójskok

1. Małgorzata Trybańska (AZS AWF Biała Podlaska) 13,52

2. Aneta Sadach (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 13,27

3. Liliana Zagacka (KKL Kielce) 13,26

kula

1. Magdalena Sobieszek (AZS UMCS Lublin) 17,70

dysk

1. Joanna Wiśniewska (AZS AWF Biała Podlaska) 59,68

2. Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław) 58,77

3. Agnieszka Jarmużek (AZS AWF Biała Podlaska) 57,33

młot

1. Anita Włodarczyk (AZS UMCS Lublin) 76,20 (70,76 - 73,05 - 74,15 - 76,20 - 74,53 - 74,54)

2. Małgorzata Zadura (AZS AWF Warszawa) 67,62

3. Katarzyna Kita (Agros Zamość) 65,53

4. Malwina Sobierajska (Podlasie Białystok) 63,65

oszczep

1. Anna Urbicka (AZS AWFiS Gdańsk) 55,61

4x100 m

1. AZS AWF Wrocław 45,52

4x400 m

1. AZS AWF Warszawa 3.42,75

10 km chód (z zawodów w Krakowie)

1. Lucyna Chruściel (AZS AWF Kraków) 50.04

M Ę Ż C Z Y Ź N I

100 m

1. Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) 10,69

2. Jacek Roszko (Podlasie Białystok) 10,81

..

5. Marcin Nowak (AZS AWF Kraków) 10,91

9. Łukasz Chyła (WKS Śląsk Wrocław) 11,08

200 m

1. Kamil Kryński (Podlasie Białystok) 21,27

400 m

1. Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław) 46,22

2. Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków) 46,44

3. Rafał Wieruszewski (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 46,73

4. Piotr Klimczak (WKS Śląsk Wrocław) 46,78

5. Witold Bańka (AZS AWF Katowice) 47,09

6. Daniel Dąbrowski (Śląsk Wrocław) 47,48

800 m

1. Bartosz Nowicki (WKS Śląsk Wrocław) 1.51,35

2. Marcin Nagórek (Agros Zamość) 1.51,69

1500 m

1. Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) 3.46,38

5000 m

1. Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) 14.19,32

110 m ppł

1. Dominik Bochenek (Zawisza Bydgoszcz) 13,76

400 m ppł

1. Rafał Ostrowski (AZS AWF Katowice) 51,07

3000 m z przeszkodami

1. Łukasz Oślizło (AZS AWF Katowice) 8.57,78

wzwyż

1. Łukasz Prokopczuk (WLKS Siedlce Iganie Nowe) 2,15

tyczka

1. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,60

w dal

1. Marcin Starzak (AZS AWF Kraków) 7,92

2. Mateusz Parlicki (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 7,74

trójskok

1. Paweł Kruhlik (AZS AWF Wrocław) 16,64 (3,4 m/s) (16,59 1,6 m/s)

kula

1. Jakub Giża (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 19,79

2. Krzysztof Krzywosz (Podlasie Białystok) 19,42

dysk

1. Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 66,72

2. Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska) 58,65

młot

1. Maciej Pałyszko (KKL Kielce) 71,58

oszczep

1. Paweł Rakoczy (AZS AWFiS Gdańsk) 77,19

2. Robert Szpak (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 73,28

4x100 m

1. AZS AWF Kraków 40,08

2. AZS AWF Warszawa 40,58

4x400 m

1. WKS Śląsk Wrocław 3.10,70

2. AZS AWF Kraków 3.12,29

3. AZS AWF Warszawa 3.12,87

10 km chód (z zawodów w Krakowie)

1. Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) 39.27

2. Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków) 40.16

3. Rafał Augustyn (AZS AWF Kraków) 40.32

Punktacja po pierwszej rundzie:

1. AZS AWF Kraków 3478 pkt

2. AZS AWF Warszawa 3441

3. AZS AWFiS Gdańsk 3219

4. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 3164

5. AZS AWF Wrocław 3145

6. Podlasie Białystok 3053

7. WKS Śląsk Wrocław 3043

8. AZS AWF Biała Podlaska 3036

9. AZS AWF Katowice 3034

10. MKS MOS Płomień Sosnowiec 2825

11. Agros Zamość 2800

12. AZS UMCS Lublin 2603

13. MKL Szczecin 2564

14. KKL Kielce 2526

15. Wawel Kraków 2517

16. AZS AWF Gorzów Wlkp. 2410

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL