Reklama

Reklama

Liczny skład "Biało-czerwonych" na lekkoatletyczne ME

Siedemdziesiąt jeden osób - 29 zawodniczek i 42 zawodników powołał w sobotę obradujący w Bielsku-Białej zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy w Barcelonie (27 lipca - 1 sierpnia).

Zdaniem szkoleniowców 12 sportowców ma szanse by stanąć na podium, chociaż zespół jest osłabiony.

Reklama

Z grona ośmiorga medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata w Berlinie, w Hiszpanii nie wystąpią: z powodu kontuzji Kamila Chudzik (brąz w siedmioboju) oraz Monika Pyrek (srebro w skoku o tyczce), która po urazie jakiego doznała w maju, nie zdołała uzyskać minimum PZLA. O starcie Sylwestra Bednarka (brąz w skoku w dal) zadecyduje we wtorek lekarz.

Ekipa może być powiększona maksymalnie o czworo lekkoatletów. Do 18 lipca mają czas by formę potwierdzić odpowiednim wynikiem: Agnieszka Leszczyńska (800 m), Teresa Dobija, Małgorzata Reszka i Marcin Starzak (wszyscy skok w dal).

- Skład reprezentacji jest liczny, mimo że wskaźniki wcale nie są niskie. Źle by się stało, gdyby w Barcelonie ilość nie przeszła w jakość. Mamy dwanaście tak zwanych szans medalowych, ale nie chcę ujawniać nazwisk, by nie stresować potencjalnych kandydatów do podium, by nie wywierać na nich presji. Zwykle tak bywa, że mniej więcej połowa wykorzystuje te szanse. Liczę również na miłe niespodzianki - powiedział prezes PZLA Jerzy Skucha.

Z poprzednich mistrzostw Europy w 2006 roku w Goeteborgu Polacy wrócili z siedmioma medalami - trzema srebrnymi i czterema brązowymi.

Skład reprezentacji Polski na 20. lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Barcelonie (27 lipca - 1 sierpnia):

mężczyźni

100 m

Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)

400 m

Piotr Klimczak (WKS Śląsk Wrocław)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)

800 m

Adam Kszczot (RKS Łódź)

Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

1500 m

Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)

10 000 m

Marcin Chabowski (Flota Gdynia)

maraton

Adam Draczyński (Grunwald Poznań)

Mariusz Giżyński (KB Sporting Międzyzdroje)

Henryk Szost (Grunwald Poznań)

3000 m z przeszkodami

Hubert Pokrop (Grunwald Poznań)

Tomasz Szymkowiak (Orkan Września)

110 m ppł

Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Artur Noga (Warszawianka)

wzwyż

Konrad Owczarek (AZS Politechnika Opolska)

Sylwester Bednarek (RKS Łódź)

Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice)

tyczka

Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Mateusz Didenkow (KL Gdynia)

Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin)

kula

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)

Jakub Giża (Stal Mielec)

dysk

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)

Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska)

młot

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)

Wojciech Kondratowicz (Skra Warszawa)

10-bój

Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

chód 20 km

Rafał Augustyn (Sokół Mielec)

Dawid Tomala (AZS AWF Katowice)

Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków)

chód 50 km

Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj)

Łukasz Nowak (AZS Poznań)

Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków)

4x100 m

Robert Kubaczyk (AZS Poznań)

Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)

Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk)

Olaf Paruzel (AZS AWF Katowice)

Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków)

Kamil Kryński (Podlasie Białystok)

4x400 m

Piotr Klimczak (WKS Śląsk Wrocław)

Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

Daniel Dąbrowski (WKS Śląsk Wrocław)

Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)

warunkowo

w dal

Marcin Starzak (AZS AWF Kraków)

kobiety

200 m

Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław)

800 m

Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)

1500 m

Sylwia Ejdys (AZS AWF Wrocław)

Renata Pliś (Maraton Świnoujście)

5000 m

Lidia Chojecka (KS Warszawianka)

maraton

Karolina Jarzyńska (KS Piętka Katowice)

3000 m z przeszkodami

Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków)

Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek)

100 m ppł

Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa)

400 m ppł

Anna Jesień (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)

tyczka

Anna Rogowska (SKLA Sopot)

w dal

Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo)

trójskok

Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka)

dysk

Żaneta Glanc (AZS Poznań)

Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)

młot

Anita Włodarczyk (Warszawa, niestowarzyszona)

Małgorzata Zadura (AZS AWF Warszawa)

7-bój

Karolina Tymińska (ZLKL Zielona Góra)

chód 20 km

Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)

Paulina Buziak (Sokół Mielec)

4x100 m

Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław)

Marta Jeschke (SKLA Sopot)

Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław)

Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)

Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa)

4x400 m

Marzena Kościelniak (Olimpia Poznań)

Izabela Kostruba-Rój (KS Agros Zamość)

Aneta Jakóbczak (AZS Poznań)

Agata Bednarek (AZS Łódź)

Anna Jesień (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)

warunkowo

800 m

Agnieszka Leszczyńska (KB Sporting Międzyzdroje)

w dal

Teresa Dobija (AZS Łódź)

Małgorzata Reszka (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje