Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Zdyskwalifikowany trener biegaczy Alberto Salazar odwołał się do CAS-u

Słynny trener biegaczy Alberto Salazar odwołał się do Trybunały Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Szkoleniowiec został w październiku zdyskwalifikowany na cztery lata za nakłanianie zawodników do stosowania dopingu.

W latach 2011-17 podopiecznym Salazara był czterokrotny mistrz olimpijski w biegach na długich dystansach Brytyjczyk Mo Farah. W niedawnych lekkoatletycznych mistrzostwach świata natomiast rewelacyjnie spisywała się współpracująca z nim Holenderka etiopskiego pochodzenia Sifan Hassan. Jako pierwsza w historii wygrała rywalizację na 10 000 i 1500 m.

Odwołać się postanowił także endokrynolog Jeffrey Brown. Karę za "organizowanie i nakłanianie do dopingu" nałożyła na nich Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA). 61-letni Salazar był w przeszłości czołowym maratończykiem, rekordzistą świata w 1981 roku (2:08.13).

Reklama

Salazar pełnił funkcję głównego szkoleniowca w grupie Nike Oregon Project. Choć słynny koncern sportowy wspiera odwołanie Salazara, to już wcześniej zdecydował się na zamknięcie projektu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje