Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Therese Johaug wystartuje w mityngu w Oslo

Mistrzyni olimpijska i świata w biegach narciarskich Therese Johaug potwierdziła udział w lekkoatletycznym mityngu pod nazwą "Impossible Games", który 11 czerwca - w alternatywnej formule i bez publiczności - ma się odbyć w Oslo w zamian za odwołane zawody Diamentowej Ligi.

Dyrektor zawodów Steinar Hoen potwierdził uczestnictwo Johaug, która w lecie 2019 zdobyła złoty medal mistrzostw kraju na 10 000 metrów i planowała start w mistrzostwach Europy w sierpniu w Paryżu, jednak zostały one odwołane.

Nie wiadomo jeszcze jaki dystans wybierze biegaczka narciarska.

Hoen tłumaczył, że zawody odbędą się w nietypowy sposób. Zawodnicy będą rywalizować osobno bądź samotnie, np. w skoku o tyczce po każdej próbie będzie zmieniane pokrycie zeskoku, a biegacze będą "gonić" sztucznego zająca, tj. laserowy punkt na bieżni, symulujący obecny rekord świata lub kraju w zależności do tego, jaki wybiorą do poprawienia.

Reklama

W mityngu wystartować mają też m.in. rekordzista globu w skoku o tyczce Szwed Armand Duplantis, mistrz świata w biegu na 400 metrów przez płotki Norweg Karsten Warholm, który zgłosił chęć próby ustanowienia rekordu świata na dystansie 300 m, a także Jakob Ingebrigtsen, mistrz Europy na 1500 i 5000 m, który w środę poprawił rekord kraju w biegu ulicznym, a w tej imprezie ma rywalizować na... 2000 m.

Start zapowiedział też mistrz świata w rzucie dyskiem Szwed Daniel Stahl.

Zbigniew Kuczyński

Dowiedz się więcej na temat: Therese Johaug

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje