Reklama

Reklama

​Lekkoatletyka. Światowa federacja podtrzymuje sankcje dla Rosji

World Athletics, czyli władze światowej lekkoatletyki, podtrzymały w mocy zakaz startów Rosji w najważniejszych imprezach. Sportowcy rosyjskiego pochodzenia wciąż mogą występować w zawodach pod neutralną flagą.

Na kongresie World Athletics podtrzymał dyskwalifikację rosyjskiej federacji stosunkiem głosów delegatów 126:18. Rosyjska federacja jest zawieszona w prawach członka World Athletics (wcześniej IAAF) od listopada 2015 roku w związku ze stosowaniem w tym kraju zorganizowanego dopingu.

Według specjalnie utworzonej do tego grupy roboczej (Task Force), ocena postępów Rosji w walce z dopingiem działa w dobrym kierunku, ale niedostatecznie by w tym momencie zrezygnować z sankcji.

Kto zdobędzie "Złotą piłkę" - SPRAWDŹ!

Reklama

Lekkoatletyka. World Athletics nie pierwszy raz przedłużyła sankcję Rosji

To nie pierwsze przedłużenie kary dla rosyjskiej lekkiej atletyki. Początkowo federacja tego kraju nie chciała współpracować z World Athletics i nie wdrażała zaleceń.

Podczas igrzysk w Tokio sportowcy z Rosji startowali tylko po uzyskaniu specjalnego pozwolenia oraz pod neutralną flagą. Podobnie było w 2016 roku na poprzedniej olimpiadzie w Rio de Janeiro.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje