Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. PZLA ma alternatywę zamiast mistrzostw Europy

Kalendarz sportowy na 2020 rok został prawie całkowicie zmieniony przez epidemię koronawirusa, która rozlała się po całym świecie. Przełożona została między innymi najważniejsza impreza sportowa czterolecia, czyli igrzyska olimpijskie w Tokio. Lekkoatleci mogą mieć jeszcze nadzieję na występ w mistrzostwach Europy. Jeśli i te się nie odbędą, Polski Związek Lekkiej Atletyki ma swoją alternatywę.

To miał być rok pełen sportowych emocji. Najpierw igrzyska olimpijskie, które zgodnie z planem miały rozpocząć się w lipcu, a następnie mistrzostwa Europy w Paryżu. Pierwsza z imprez już wiadomo, że nie odbędzie się w tym roku. MKOl zdecydował o przełożeniu igrzysk na przyszły rok. Wciąż pozostaje iskierka nadziei na sierpniowe mistrzostwa Starego Kontynentu (26-30 sierpnia).

Nie można stwierdzić, kiedy epidemia koronawirusa ucichnie i świat sportu powróci do normalnego funkcjonowania. Walka o medale we Francji stoi zatem pod wielkim znakiem zapytania. Ewentualną lukę w kalendarzu w przypadku odwołania ME myśli wykorzystać Polski Związek Lekkiej Atletyki. W podobnym czasie, jak mistrzostwa, polscy lekkoatleci mogliby wziąć udział w zawodach na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Reklama

"Chcielibyśmy wówczas zaprosić też zawodników z zagranicy, by podnieść poziom sportowy i by ta impreza stała się dla sportowców imprezą docelową, na której mogliby sprawdzić swoją formę. Dodatkowo chcielibyśmy, by szła za tym motywacja w postaci dobrych nagród finansowych, co oczywiście byłoby uzależnione od możliwości finansowych" - powiedział Sebastian Chmara dla TVP Sport.

Na ten moment to tylko snucie alternatywnych rozwiązań. Nikt nie może dać gwarancji, jak będzie wyglądała sytuacja w kraju nawet pod koniec lata.

Stadion Śląski gościł już między innymi Memoriał Janusza Kusocińskiego oraz Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wydarzenia te zgromadziły kilkudziesięciotysięczną widownię. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL