Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Powołano reprezentację Polski na MŚ w półmaratonie w Gdyni

Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował listę biegaczy, którzy znaleźli się w składzie na mistrzostwa świata w półmaratonie. Reprezentanci Polski wystartują w Gdyni 17 października. Na międzynarodowej liście startowej same mocne nazwiska.

PZLA powołał do reprezentacji Polski dziewięcioosobową grupę biegaczy. Wśród wybrańców znaleźli się: Katarzyna Jankowska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach, Izabela Paszkiewicz, Adam Głogowski, Damian Kabat, Artur Kozłowski, Adam Nowicki oraz Krystian Zalewski.

Reklama

Jankowska to świeżo upieczona mistrzyni Polski na dystansie 10 000 metrów. W sobotę w Karpaczu wywalczyła medal z wynikiem 33.10,53. Reprezentantka białostockiego klubu może pochwalić się "życiówką" na półmaratonie, którą zapisała przy swoim nazwisku w marcu tego roku. Pobiegła wówczas w czasie 1:11.32.

1:12.45 to z kolei życiówka Aleksandry Lisowskiej. 29-latka kilka dni temu w Karpaczu stanęła na najniższym stopniu podium.

Do reprezentacji dostała się także Angelika Mach. To świeżo upieczona mistrzyni kraju na dystansie półmaratonu. Na początku września przebiegła ten dystans w czasie 1:13.58.

Skład pań uzupełniła Izabela Paszkiewicz (Trzaskalska). Utytułowana polska biegaczka może pochwalić się najlepszym wynikiem na połowie półmaratonu, wynoszącym 1:11.09.

Spośród pięcioosobowego składu mężczyzn wykruszył się Artur Kozłowski. Biegacz z sieradzkiego klubu poinformował na swojej stronie, że nie jest w stanie przygotować się do mistrzostw na takim poziomie, na jakim by chciał.

Wystąpi natomiast mistrz Polski w półmaratonie z tego roku - Adam Nowicki, którego rekord życiowy wynosi 1:03.57.

Na trasie zobaczymy też Krystiana Zalewskiego - złotego medalistę z soboty na dystansie 10 000 metrów. Jego rekord życiowy jest najlepszy spośród powołanych reprezentantów kraju i wynosi 1:02.34.

Na liście startowej znaleźli się jeszcze Adam Głogowski z rekordem życiowym 1:03.36, a także Damian Kabat (1:05.34).

W ramach mistrzostw świata w Gdyni początkowo miał odbyć się również bieg masowy. Ze względu na pandemię koronawirusa zdecydowano się jednak tylko na występ elity. Biegacze będą mogli jednak zmierzyć się z dystansem półmaratonu wirtualnie. Na liście startowej pierwotnie zameldowało się ponad 27 tysięcy zawodników.  

AB 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje