Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Polacy powalczą w Enschede o minima olimpijskie

NN Mission Marathon to wyzwanie przygotowane dla 70 maratończyków, którzy na specjalnej trasie na lotnisku w Enschede powalczą o minima olimpijskie. Wśród gwiazd biegania, znajdzie się też czołówka polskich lekkoatletów.

Pierwotnie NN Mission Marathon miał odbyć się 11 kwietnia w Hamburgu. Organizatorzy kolejnego wydarzenia sportowego znów musieli uporać się z aktualną sytuacją na świecie i na szybko znaleźć wyzwaniu nowy termin i miejsce. Udało się przenieść wydarzenie na niedzielę, 18 kwietnia. Za kilka dni czołowi maratończycy świata zmierza się na specjalnie przygotowanej trasie w holenderskim Enschede.

Trasa zawodów została ulokowana na lotnisku Twente i należy do bardzo szybkich. Na starcie królewskiego dystansu wystartuje 70 biegaczy, w tym kilku reprezentantów Polski. Cel? Minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Reklama

Gwiazdą NN Mission Marathon będzie Eliud Kipchoge - rekordzista świata w maratonie.

Siedem szans na olimpijską kwalifikację

O przepustkę do Tokio powalczą: Aleksandra Lisowska, Izabela Paszkiewicz, Angelika Mach, debiutujący Krystian Zalewski, Yared Shegumo, Marcin Chabowski oraz Adam Nowicki.

Minimum olimpijskie dla maratończyków wynosi 2:11:30 dla mężczyzn oraz 2:29:30 dla kobiet.

W tym samym czasie w Dębnie zostaną rozegrane mistrzostwa Polski na tym samym dystansie. Tam również biegacze będą mieli możliwość powalczyć o bilet na igrzyska.  

A


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje