Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Płotkarz Siergiej Szubienkow oczyszczony z zarzutów o doping

Rosjanin Siergiej Szubienkow, były mistrz świata i Europy w biegu na 100 m przez płotki, został oczyszczony z zarzutów dotyczących dopingu. W całą sprawę “zamieszany” był synek lekkoatlety.

30-letni Szubienkow jest złotym medalistą MŚ w 2015 roku oraz ME w 2012 i 2014. Sukcesy odnosił także w halowych zawodach. W grudniu ubiegłego roku uzyskał pozytywny wynik testu, stwierdzono u niego niskie stężenie leku moczopędnego zwanego acetazolamidem - znajdującego się na liście zabronionych.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Siergiej Szubienkow wpadł w kłopoty... przez swojego synka

Szubienkow wytłumaczył, że to lek przyjmowany przez jego syna, który miał wtedy trzy miesiące. “Tak małe dziecko nie może połykać, więc tabletki musiały być przygotowane w określony sposób. To sprawiło, że w mojej kuchni pojawiły się maleńkie, prawie niewidoczne cząsteczki proszku, które spowodowały pozytywny wynik testu".

Reklama

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Athletics Integrity Unit przyjęło wyjaśnienia sportowca

Jak poinformowała niezależna organizacja międzynarodowa Athletics Integrity Unit (AIU), powołana przez światowe władze lekkoatletyczne do zwalczania m.in. dopingu, dokładnie zbadano wyjaśnienia dot. "niezamierzonego spożycia pozostałości z leków stosowanych w leczeniu członka rodziny".

Ostatecznie trzyosobowy panel uznał, że w tej “naprawdę wyjątkowej sprawie" Szubienkow nie powinien ponieść kary.

Dowiedz się więcej na temat: Siergiej Szubienkow | bieg przez płotki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje